szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A japán gazdaság visszatért a növekedési pályára a második negyedévben, lezárva ezzel a második világháború óta leghosszabb recessziós szakaszt.

A japán hazai össztermék (GDP) 0,9 százalékkal nőtt a második negyedévben az első negyedévhez viszonyítva. Közben az Egyesült Államok GDP-je 0,3 százalékkal csökkent. Az euróövezet gazdasága 0,1 százalékkal gyengült az első negyedévi, 2,5 százalékos esést követően.

A második negyedévben már nőtt Németország és Franciaország gazdasága, ezekben az országokban a vártnál korábban jelezve a recesszió végét.

© MTI
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

MNB: a GDP 76,9 százaléka a bruttó államadósság

A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint az államháztartás nettó finanszírozási igénye a 2009 második negyedévével záruló egy évben a GDP 4,7 százalékát (1224 milliárd forintot) tett ki, míg az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számított adóssága a GDP 76,9 százaléka (19 967 milliárd forint) volt 2009 második negyedévének végén - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

MTI Gazdaság

A finn GDP 11,1 százalékot csökkent egy év alatt

Júniusban is jelentős volt a finn gazdaság visszaesése. A GDP 11,1 százalékkal csökkent éves szinten. Májushoz képest a hazai össztermék 0,8 százalékkal zsugorodott. Az éves szintű májusi GDP-hanyatlás 11,4 százalék volt.

MTI Gazdaság

KSH: a GDP 7,6 százalékkal csökkent a második negyedévben

A bruttó hazai termék (GDP) 2009. II. negyedévében 7,6 százalékkal, a naptárhatást figyelembe véve 7,5 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy évvel korábban – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön az előzetes adatok alapján.

MTI Gazdaság

Eddig az EU GDP-jének 12,6 százalékát költötték bankmentésre a tagok

Az Európai Unió tagországai eddig 2900 milliárd eurót hagytak jóvá bankoknak nyújtott garanciákra, és 313 milliárd eurót a pénzintézetek tőkefeltöltésére, közölte az Európai Bizottság. A jóváhagyott intézkedések az EU összesített hazai össztermékének (GDP) 31,2 százalékát teszik ki, és a tavaly október óta idén július közepéig ténylegesen elköltött összegek is elérik az összes GDP 12,6 százalékát.