Egy nappal a szállásadókat védő fideszes törvényjavaslat benyújtása után a GVH is elkészült a Booking-jelentésével
A versenyhivatal három komolyabb intézkedést javasolt a probléma megoldása érdekében.
A versenyhivatal három komolyabb intézkedést javasolt a probléma megoldása érdekében.
A volt árstopos termékek a legnépszerűbbek az állami árösszehasonlító portálon. Az Árfigyelőnek öt hónap alatt 1,4 millió egyedi látogatója volt – miközben már az első hónap 650 ezer látogatója sem volt soknak tekinthető.
Lesz adatközpont, reklámkorlátozás és erősítik a gyermekvédelmi fórumokat is.
A nagy kérdés: mennyit is spórolt valójában a lakosság.
A kormányhivatalokba olvasztott fogyasztóvédelem, a Rogán Antal alatt működő Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága, a GVH is azonnal blokkolhat honlapokat, ha szabálytalanságot vél felfedezni. A fogyasztóvédelmi bírságok pedig jelentősen nőnek, ha az országgyűlés megszavazza a kormány törvénymódosításait.
A gazdaság minden szereplőjének összefogása kell az árak tartós csökkenéséhez.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) egyebek között azt javasolja, hogy jogszabály tiltsa az árversenyt akadályozó szerződési gyakorlatokat az online szálláspiacon, emellett javítanák a szállásadók helyzetét a nyárihoz hasonló – a Booking.com-hoz kapcsolódó –, tömeges piaci problémák hatékony kezelésében – közölte a GVH az MTI-vel pénteken, miután lezárta gyorsított ágazati vizsgálatát a hazai online szállásközvetítési- és szálláspiacon.
Egy bírság befizetése akadozik, a GVH-nak elege lett és inkább átadta az ügyet az adóhivatalnak.
A kormány legújabb pr-fogása, hogy radikális kamatcsökkentést csikart ki a bankoktól. Ám ettől a megcélzott kölcsönök nem válnak tömegtermékké, és a gazdaság sem pörög fel.
Pedig nehéz lenne vitatni, hogy a TV2 ad ellenszolgáltatást a miniszterelnöknek, még ha nem is anyagit.
Ha egy termék ára egy boltlánc különböző egységeiben eltérő, akkor a rendszer nem a legalacsonyabb árat veszi figyelembe, hanem az egységek többségében elérhető árat.
A holland tulajdonú sörgyártó cégre 15 millió forint bírságot szabtak ki.
Bejelentették a GVH-nál: a Cofidis megveszi a Magyar Cetelemet.
Rigó Csaba Balázs azért azt is hozzátette, hogy „lehet, hogy a kiskereskedelmi szereplők magatartása nélkül is Magyarországon lett volna a legmagasabb az élelmiszer-infláció".
A magyar szállásadók és foglalók érdekeit sértő, az idei szezonban többszörösen fellépő piaci problémákra keresik a választ.
A tévétársaság végül nem kapott bírságot.