Bevetett egy új trükköt a Google, sokkal pontosabb találatok jöhetnek
A Google is érzi, hogy nem mindig sikerül változatos találatokat listáznia a keresőjének, ezért finomítják az algoritmust.
A Google is érzi, hogy nem mindig sikerül változatos találatokat listáznia a keresőjének, ezért finomítják az algoritmust.
Az Ecosia a Google-éhez hasonló keresőmotor, ám egy fontos dologban eltér tőle. Akik használják, a fák fennmaradásáért is tesznek valamit.
A Google-t is elérte az új Bosszúállók okozta láz.
A Google sok országban igen fontos szerepet játszik a betegségek otthoni "diagnosztizálásában". Egy amerikai kutatásból kiderül, hogy a páciensek többsége hosszú időn át saját maga próbálja meg felállítani a kórképet, majd amikor végre eljut az orvoshoz, erről büszkén be is számol neki.
Kiadta a Google szokásos videóját, amely a kereséseken keresztül mutatja be azokat a történéseket, amelyek akár pozitív, akár negatív értelemben megrázták a világot.
A “hogyan…” kezdetű keresések legnépszerűbbjeit gyűjtötte össze a Google ezen az oldalon, ahol azt is láthatja, hogy a magyarok mit akarnak leginkább megjavítani egy kis internetes segítséggel.
A Google-kereső statisztikái arról árulkodnak, hogy voltak az amerikai elnökhöz hasonlóan “bátor” nézelődők, akik védőszemüveg nélkül nézték a napfogyatkozást.
A Google idén is összegyűjtötte, az elmúlt egy esztendőben melyik autómárkákra kerestünk rá a legtöbbször.
A Google-keresések éves összefoglalása különböző kategóriákra is kiterjed. A tech-témák iránti érdeklődés, mint az az alábbiakból kiderül, meglehetősen egysíkú.
Érdekes következtetések vonhatók le a Google-keresések témájából. A keresőóriás minden évben meg is teszi az összegzést. Akár nemzetenként is eltérő lehet, mire kíváncsiak az emberek.
Idén is megszámlálhatatlanul sok keresés futott át a Google keresőjén, és a cég, korábbi szokásához hűen, most is elkészítette az ezekből levonható mérleget.
Mindig van tanulsága a keresési statisztikák elemzésének, rengeteg magyar ember keres rá olyan kifejezésrekre, melyekről a többi rengeteg magyar ember nem is hinné, mennyire sokan kíváncsiak rá. Illetve az csak egy dolog, hogy kíváncsiak rá, de egyenesen egy Google-kereséstől várják a megoldást életük nagy problémáira.
Az Apple és a Samsung között dőlt el a Google-ben legtöbbször keresett kütyük versenye.
A Google keresési trendjei alapján készült összeállítás megmutatja, mire is kíváncsiak legtöbben egy városban, amit éppen terrortámadás ért.
Idén is sok ezer milliárd keresés futott át a Google keresőjén. A cég el is készítette belőlük szokásos éves jelentését.
A jövőben már nem fordulhat elő, hogy olyan weboldalra tévedünk telefonunkkal, amelyen a flash-tartalom miatt csak üres foltokat látunk.
Néhány bankra, néhány boltra és a facebookos bejelentkezésre való keresés ugrott meg legjobban az elmúlt héten Magyarországon a Google adatai szerint. A YouTube-on Bruno Mars és Justin Bieber hódított.
A Kutatók éjszakája mellett a mobilra és konzolra is megjelent telefonokra ingyenesen letölthető FIFA 14 játékszoftver hozta lázba leginkább az elmúlt hét napban a Google-n keresőket.
A Való Világ, az olimpia, a Megasztár és a bérkalkulátor vezeti a Google idei magyar keresési toplistáit. Az évente nyilvánosságra hozott, népszerű kereséseket összesítő listákból kiderül, hogy kik és mik keltették fel leginkább az ország érdeklődését, hogy milyen ügyek, botrányok, és mindennapi problémák foglalkoztatták leginkább Magyarországot 2012-ben. A legnépszerűbb netes keresések között feltűnnek olyanok is, mint a “krokodil drog” vagy a “Hogyan porszívózzunk macskát?”.
A “kurvák” kifejezésre keresők fideszes találata és a “gengszterek” után kutatók rendőrségi eredményei bár itthon nagy meglepetést keltettek, a Google-kereső ilyen manipulálása közel másfél évtizedes múltra tekint vissza. Felhasználták már az amerikai ex-elnök Bush és a plagizáló Victor Ponta román miniszterelnök ellen, de az abortusz betiltása mellett érvelők is beavatkoztak már a világot domináló kereső működésébe.