Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vezeti a legkelendőbb könyvek listáját Németországban Timur Vermes író Er ist wieder da (Újra itt van ő) című, vitatott Hitler-szatírája, amelyben a szerző párhuzamot von a Hitler iránti egykori rajongás és napjaink celebkultusza között.
80 éve, 1933. január 30-án szerezte meg a kancellári széket Adolf Hitler, mellyel kezdetét vette a modern történelem egyik legbrutálisabb diktatúrája. Egy frusztrált, elutasított, kisebbrendűségi érzésekkel terhelt osztrák fiú másfél évtized alatt küzdötte fel magát a német kancellári székig, majd a III. birodalom megalapításáig. Hitler útja a hatalomig - Nagyítás fotógaléria.
Már a csata idején elindult a legendagyártás a sztálingrádi ütközettel kapcsolatban, a háború után pedig írók, filmrendezők, és nemegyszer történészek is átvettek olyan propagandisztikus elemeket, mint a mesterlövészek kultusza, a hírhedt „orosz tél” hangsúlyozása, vagy az az elterjedt szemlélet, amely a németek háborús vereségét egyedül a sztálingrádi csatára egyszerűsíti le. A voronyezsi áttörés évfordulóján a hvg.hu neves külföldi történészeket kérdezett a sztálingrádi hadműveletekről élő legendákról, tévhitekről.
Szerelmeslevelek és írásbeli főiskolai munkái tanúskodnak arról, hogy Joseph Goebbels, Hitler későbbi propagandafőnöke már formálódó éveiben radikalizálódni kezdett - ismertette egy connecticuti aukciósház, amely a héten kalapács alá bocsátja az iratokat.
Picasso, Klimt, Hitler, Gulácsy és Derain szignójával ellátott képeket találtak a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság (HRFK) nyomozói egy budapesti és szegedi akció során - jelentette be a HRFK bűnügyi igazgatója hétfőn Egerben.
Hitlert dicsőítő feliratot találtak a rendőrök hétfőn kora reggel a jeruzsálemi Jad Vasem holokauszt-emlékközpont udvarán – közölte a rendőrség szóvivője.
A végső romlás szakaszába jutott a lengyel politikai kultúra – állapította meg Bogdan Lis, a Newsweek Polska című politikai magazin vezető szerkesztője hétfőn az ellenzék vezéralakjának, Jaroslaw Kaczynskinak Hitlert említő kijelentésére reagálva.
Adolf Hitlernél Messiás-komplexus fejlődött ki a második világháború végéhez közeledve - írta egy most előkerült jelentés szerzője a háborús brit hírszerzésnek.
Adolf Hitler kedvenc parancsnoka, Erwin Rommel reménytelenül romantikus lélek volt - derült ki azokból a szerelmeslevelekből, amelyekből a Bild című német bulvárlap közölt részleteket. A sivatagi rókaként is emlegetett Rommel még alacsony rangú, fiatal katonaként 1910-ben lett szerelmes a 18 éves délnémet Walburga Stemmerbe.
Egy Hitlerről készült fotót ragasztottak ismeretlenek Kaposváron egy ház falán lévő holokauszt-emléktáblára; a képen az egykori náci vezető a jellegzetes karlendítéssel látható - közölte a Sonline.hu internetes újság kedden, több olvasója értesítése alapján.
Az elmúlt napokban több régi városi legendát kaptak fel ismét Oroszországban azt követően, hogy helyi tudósok sokéves fúrás után elérték az Antarktisz négy kilométeres jégpáncélja alatt rejtőzködő Vosztok-tavat, amely húszmillió éve el volt zárva a külvilágtól.
Egy brit kiadó azt tervezi, hogy új kiadásban megjelenteti Hitler röpiratának, a Mein Kampfnak bizonyos részleteit, kritikai megjegyzésekkel kiegészítve. A könyvre vonatkozó szerzői jogok 2016 január elsejéig azonban a Bajor Pénzügyminisztérium tulajdonát képezik, ahol nem támogatják az ötletet.
Elárverezik decemberben az Egyesült Államokban Adolf Hitler egyik tollkészletét, amelyet a náci diktátor vélhetően a müncheni egyezmény aláírásához használt 1938-ban.
Adolf Hitlert imitáló, de inkább ázsiai arcú rajzolt egyenruhás figurát árulnak kulcstartónak és hűtőmágnesnek a 7-Eleven nemzetközi áruházlánc boltjaiban, Tajvan fővárosában.
Megerősítette Lars von Trier világhírű dán rendező, hogy cannes-i botrányára, a Hitler iránti szimpátiájáról szóló kijelentéseit követő kitiltására való tekintettel nem ad többé sajtótájékoztatót.
A Weimari Köztársaság a két világháború közötti Németország kevésbé ismert, viszonylag rövid demokratikus periódusa volt. A bírósági fotósok azonban a későbbi korok főszereplőit is megörökítették, többnyire tanúként.