Visszatért a Földre a kínai holdszonda, mely először hozott kőzetmintákat a Hold túlsó oldaláról – videó
Május elején indult a Holdnak, és most történelmi rakománnyal a fedélzetén landolt a Földön a kínai szonda.
Május elején indult a Holdnak, és most történelmi rakománnyal a fedélzetén landolt a Földön a kínai szonda.
A Csang’o-6 kínai holdszonda felszállt és megkezdte útját vissza a Föld felé, miután sikeresen begyűjtötte a kőzetmintákat a Hold túlsó oldaláról – közölte kedden a kínai űrügynökség.
Vélhetően egy rover található a napokban indított kínai holdszondán, melynek feladata nem tisztázott. Elképzelés azért akad.
Pillanatokkal a tervezett holdraszállási idő előtt elvesztették a kapcsolatot a Hold-szondával.
A Holdra majd visszatérő űrhajósoknak olyan helyen kellene landolniuk, ahol fagyott víz is van. Azt azonban még nem tudni, hogy az égitest mely pontja számít ilyenek és egyúttal leszállásra is alkalmas. Ebben jelenthet előrelépést egy új dél-koreai eszköz.
A kínai holdjáró még december elején figyelt fel a tőle 80 méteres távolságban lévő objektumra. Közelebb ment hozzá, hogy kiderítse, miről van szó pontosan.
A Holdba csapódott izraeli szonda miatt az eszköz "rakománya", az emberiség fontos tudnivalóit tartalmazó lemezek is szétszóródtak az égitesten. A kutatók azóta is keresik, csak azt nem tudják, hol kellene.
Nem adja fel Izrael a holdra szállás tervét a kudarcba és törmelékbe fulladt első próbálkozás után. Beresit 2 néven új űrszondát építenek – jelentette be az első holdszonda építését nagyrészt finanszírozó Morris Kahn dél-afrikai–izraeli üzletember.
Péntekre virradóra bocsátják fel az első izraeli Hold-szondát, amelynek újdonsága az is, hogy ez lesz az első magán űreszköz a Föld kísérőjén.
Az indiai űrhivatal elveszítette az összeköttetést szombatra virradó éjjel az ország egyetlen, tavaly október óta a Hold körül keringő műholdjával.