Megmentik a Blackberry gyártóját?
Vevő akadna a Blackberry okostelefonjairól ismert, meglehetősen mély pénzügyi gödörben lévő kanadai Research In Motion (RIM) cég egy szeletére.
Vevő akadna a Blackberry okostelefonjairól ismert, meglehetősen mély pénzügyi gödörben lévő kanadai Research In Motion (RIM) cég egy szeletére.
Az EDF DÉMÁSZ közel 3000 háztartás és vállalati ügyfél részvételével elindította kísérleti jellegű okos mérési programját. A fogyasztók akár okostelefonon is ellenőrizhetik majd energiafelhasználásukat, a szolgáltató a központból olvashatja le a mérőórákat. A csaknem kétéves pilot projekt végén kiderül, milyen feltételek mellett indulhat az okos mérők hazai bevezetése.
Sem az idő, sem a válság nem koptatja az igazán erős márkákat − derül ki a Millward Brown Oprimor, a WPP leányvállalata toplistájából.
A közösségi oldal a Yahoo egy korábbi munkatársának szabadalmára hivatkozva vág vissza a keresőcégnek, mert az néhány hete szabadalomsértéssel vádolta meg.
IBM-szabadalmakkal vértezi fel magát a világ legnagyobb közösségi oldala a Yahoo elleni szabadalmi csatában.
Az IBM kétmilliárd forintból bővítette az egész Európát és Észak-Amerikát kiszolgáló szolgáltató-központjának kapacitását, és 250 fővel növelte létszámát Székesfehérváron – jelentették be a projekt csütörtöki záró rendezvényén.
Budapestre költözteti globális beszerzési tevékenységének irányítását az IBM, a vállalat beszerzésekért felelős vezetője, John Paterson január végétől már a magyar fővárosban dolgozik majd - írta a Procurement Leaders című szaklap.
A Google további több mint kétszáz IBM-szabadalmat szerzett meg, köztük van egy egy "szemantikus közösségi hálózat" szabadalom is.
Az IBM szuperszámítógépe az USA legjobb kvízjátékosait győzte le, a Kinect még a Guinness-rekordok könyvébe is bekerült, mint az eddigi leggyorsabban fogyó szórakoztatóelektronikai berendezés. Berobbant a piacra az Amazon Kindle Fire, a Samsung Galaxy telefonok és a Google + méltó versenytársa lett az iPhone-nak és a Facebooknak, a Windows Phone pedig új irányt mutat a Microsoftnál.
Növekszik az igény az analitika, a mobil számítástechnika, a felhő és a nyílt forráskódú technológiai megoldások iránt az IBM trendriportja szerint.
Egy elkalibrált rendelési tétel korrigálására, amolyan mentő ötletként fejlesztették ki 40 évvel ezelőtt. Mára viszont a pc-k és okostelefonok mellett egyre inkább az autók, de olykor már a hűtőgépek központi agyát is a mikroprocesszorok jelentik. Nélkülük nem lehetne globális a világ sem.
Hatvan programozó költözött be a Debreceni Egyetemre, hogy két nap leforgása alatt megoldást találjon egy magyar non-profit szervezet informatikai problémájára. Közben csak annyit alszanak, amennyi a tökéletes algoritmus megálmodásához szükséges. Ha jól dolgoznak, könnyebb és gyorsabb lehet a hazai gyermekétkeztetésre szánt adományok elosztása.
A vállalatok több tízmilliókat költenek piackutatásra, pedig a call centereket hívó ügyfelek maguk mondják el örömüket-bánatukat, igényeiket. Ráadásul a szó már nem is feltétlenül száll el - a teljes beszélgetés szövegét feldolgozva profitálhat a hangbányászatból, azaz a hangalapú információ elemzéséből a call center, a marketing, az aCRM, a pr, a telesales, és még a csalásokat is megkönnyíti leleplezni.
A várakozásoknál jobban nőtt az IBM profitja a harmadik negyedévben, a bevétel azonban kissé elmaradt az elemzői várakozásoktól. A cégcsoport megemelte idei eredmény előrejelzését. Elsősorban a feltörekvő országok járultak hozzá a növekedéshez.
A szabad szombat után a laza péntek az, amivel lyukat próbálnak ütni a kemény munka világán. A "casual Friday" még a múlt században kezdte hódító hadjáratát a tengerentúlon, de egyes nagyvállalatok ráuntak a túlzott lazaságra, és újra nyakkendőt kell kötni péntekenként. De mi nálunk a helyzet? Utánajártunk.
Miután a Google júliusban vásárolt az IBM-től ezer szabadalmat, most további 1022 darab, oltalom alatt álló találmányt vett a Kék Óriástól. A keresőcég portfóliója így mintegy húszezer szabadalomból áll.
Áttörést értek el tájékoztatásuk szerint az IBM technológiai konszern kutatói az úgynevezett intelligens chip fejlesztésében.
A személyi számítógépek hamarosan úgy eltűnnek, mint az írógép vagy a bakelitlemez. PC helyett táblagépet, netbookot, játékkonzolt és okostelefont vásárolunk.
Az írógépek és a bakelitlemezek sorsára juthat egyik tervezője szerint a személyi számítógép, amely épp 30 évvel ezelőtt, 1981. augusztus 12-én került piacra az IBM fejlesztésében.
Nem tárgyal tovább a szlovákiai Sario befektetési és fejlesztési ügynökséggel az IBM, ezzel meghiúsulhat a Kelet-Szlovákiába tervezett IBM-üzem megépítése - írja a Kitekintő. Szlovákia háromezer munkahely létesítésétől eshet el.