Fantasztikus videó: így még biztos nem látta a Földet
Gondolkozott már azon, vajon hogyan látják az űrhajósok bolygónkat? Most megnézheti.
Gondolkozott már azon, vajon hogyan látják az űrhajósok bolygónkat? Most megnézheti.
Az orosz űrhajósokat még a misszió kezdete előtt megbízták azokkal a szerelési feladatokkal, amelyekről Szamokutyajev űrhajós annak idején azt mondta, hogy egyfajta takarítói szerepet kaptak, ugyanis több berendezést kellett leszerelniük és eltávolítaniuk az ISS-ről.
Javítást végzett el a Nemzetközi Űrállomás külsején két amerikai asztronauta szerdán, de nem minden nehézség nélkül. Az elemes csavarhúzó nem bírt az egyik beragadt csavarral, ezért egy másik szerszámmal és jelentős kézi erővel kellett levenni egy elromlott eszközt.
Az ISS amerikai legénységeinek űrsétáit 2013 júliusában függesztették fel, miután Luca Parmitano olasz űrhajós egy külső munka közben kis híján megfulladt a szkafanderéből a sisakjába szivárgó hűtővíz miatt. Most két űrhajós mégis kimerészkedett egy kis karbantartási munkára.
A Dragon teherűrhajó egyebek mellett egy 3D-s nyomtatót is visz a Nemzetközi Űrállomásra, hogy az asztronauták alkatrészeket nyomtathassanak maguknak.
Ismét egy fantasztikus timelapse videó került fel a YouTube-ra.
Fellőtték kedd éjjel a Georges Lemaitre belga fizikusról és katolikus papról elnevezett ATV-5 európai automata teherűrhajót, amely utánpótlást szállít a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont három darab fedélzeti adatgyűjtő számítógéppel járult hozzá az Orosz Űrkutatási Intézet által irányított Obsztanovka (Környezet) elnevezésű kísérlethez, melyben az űridőjárást vizsgálták. Most az eredményeket értékelik.
Beigazolódott, hogy műszaki hiba okozta május közepén az orosz Proton hordozórakéta megsemmisülését, közben viszont füst keletkezett a Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz részlegében. A hatfős legénység nincs veszélyben.
Rajzfilm-illusztráció? Valóság? Feltehetően csak kevesen jönnének rá, mit mutat a lenti kép.
Két amerikai űrhajósnak ki kellett szállnia az űrbe, hogy kicseréljenek egy rossz számítógépet a Nemzetközi Űrállomáson.
Péntekre ütemezték át az ISS-nek utánpótlást szállító teherűrhajó indulását, amelyet már március óta halasztgatnak.
Fennállt a veszély, hogy az ISS összeütközik egy régi Arian-5 európai rakéta egyik darabjával, ezért módosítani kellett a keringési pályáját.
Biztonságosan földet ért kedden az az orosz Szojuz űrkapszula, amellyel a Nemzetközi Űrállomás egyik háromfős, orosz-amerikai legénysége tért vissza a Föld körüli pályán eltöltött közel hat hónapi szolgálat után.
Vakata Koicsi japán asztronauta vette át vasárnap a Föld körül keringő Nemzetközi Űrállomás (ISS) parancsnokságát, és ezzel első ízben került japán űrhajós kezébe az ISS legénységének irányítása.
Összekapcsolódott vasárnap a Nemzetközi Űrállomással (ISS) a Cygnus (Hattyú) amerikai teherszállító magánűrhajó, amely elhozta az űrhajósoknak szánt karácsonyi ajándékokat is.
A Fehér Ház újabb négy évre jóváhagyta a Nemzetközi Űrállomás (ISS) üzemeltetésének költségeit, ezért az még legalább egy évtizeden át, 2024-ig működhet majd - közölte szerdán az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
A 48 éves Jurij Loncsakovot 1998-ban választották ki űrhajósnak. Három alkalommal járt az űrben, de most máshol keres boldogulást. Összeállt a Nemzetközi Űrállomás következő legénysége.
Két orosz űrhajós megkezdte a kábelfektetést az ISS új laboratóriumához.
Egyre különlegesebb területeken jelennek meg a 3D nyomtatók, sőt hamarosan már a földi körülményekhez sem kell ragaszkodniuk.