Reagált a kormány a Jobbik EU-s népszavazási kezdeményezésére
A kormány szerint a baloldalon teljes a káosz, és erről akarják elterelni a figyelmet.
A kormány szerint a baloldalon teljes a káosz, és erről akarják elterelni a figyelmet.
A párt szerint az ellenzéknek a valódi problémákra kell reflektálnia.
Gyöngyösi Márton Jobbik-elnök arról kérdezné a magyarokat, szeretnék-e, hogy az Országgyűlés kezében legyen olyan hatáskör, amivel kivezethető az ország az EU-ból. A másik opció szerinte, hogy egy ilyen horderejű kérdésben kizárólag a nép dönthessen, népszavazáson.
Részleteket egyelőre nem tudni, így azt sem, hogy kapcsolódik-e a kezdeményezés az MSZP vasárnap bejelentett uniós népszavazási kezdeményezéséhez.
Jakabot még Varga Zoltán Péter panaszolta be, mert nyilvánosan fogalmazott meg vádakat Potocskáné Kőrösi Anitával szemben.
Ezenkívül további 83 millió forint értékben is szerződött volna a frakcióvezetés beleegyezése nélkül asszisztenséhez közel álló személyekkel, de ezt már megakadályozta a párt. Az érintettek szerint „aprópénzekről” van szó.
A Jobbik szerint a kormány benzinárról szóló friss határozata egy újabb csapás a magyar kisvállalkozókra, akiket az elmúlt hetekben már így is ellehetetlenítettek. A többi ellenzéki párt szerint is azt bizonyítja a mai intézkedés, hogy a kormány hazudott a választóknak.
A párt korábbi elnökét nemrég fosztották meg frakcióvezetői posztjától is, ő pedig mindenhonnan levette a Jobbik logóját.
Leváltották Jakab Pétert, a frakció vezetője Lukács László György lett.
A Jobbik új elnöke pártját keresztény, jobbközép, nemzeti-konzervatív alakulatként képzeli el, de nem ideológiát, hanem gyakorlati megoldásokat akar kínálni a szavazóknak, erről a hvg360-nak adott interjúban beszélt. Elődjével, Jakab Péterrel – aki jelenleg frakcióvezető – már beszélt arról, miként működhetnek együtt úgy, hogy a Jobbik elkerülje az SZDSZ-esedés rémét. Azt mondja, nincs visszatérés a radikalizmushoz, nem sírja vissza azokat a jobbikosokat, akik most a Mi Hazánkkal vannak. Szerinte a parlament még mindig jogállami keret, ahol van értelme a politizálásnak. Elismeri, hogy 2014-ben, a Krím elcsatolását tévesen ítélték meg: "vakok voltunk, és arányt tévesztettünk". Szörnyű, súlyos és szégyellni való dologként értékeli, amikor évekkel ezelőtt a zsidók listázását sürgette, de azt mondja, azóta bizonyította, hogy nem antiszemita.
A Duma Aktuál humoristái a Ravatal című sorozatban, Ceglédi Zoltán vezetésével, dicstelen politikai pályafutásokat tekintenek át. Ez alkalommal a Jobbik volt elnöke kerül a fókuszba. Ki az a Puccsocskáné? Mit nyálazott át Jakab Péter a főtitkárnővel? Lehet-e slim fit farmerban kátyút betömni? Milyen ív húzódik Kossuth Lajostól Kósa Lajosig? És átvenné-e Hadházi László a parlamenti mandátumát?
Egy hangfelvételen a jobbikos zaklatási ügy koronatanúja azt állítja: nem történt nemi erőszak a párt rendezvényén. Az ügy érintettje, az erőszakkal megvádolt Földi István közölte, lesz jogi következménye az ügynek, szerinte karaktergyilkosság áldozata lett.
A Jobbik elnökhelyettese szerint Jakab ellene irányuló puccsként értelmezte a párt szabályzatának módosítását.
Az időközben lemondott pártelnök, Jakab Péter szerint Potocskáné Kőrösi Anita elnökhelyettesnél „történt valami”, és egyrészt megkerülte őt, másrészt semmibe vette törvényeket. A párt etikai bizottsága azonban nem így látja.
A Jobbiktól azt várták, hogy tömegeket hoz Orbán ellen az ellenzéki térfélre. Ma a megmaradása is kétséges. Vélemény.
Jakab Péter június elején kényszerült lemondásra a párt belharcai miatt.
Ha az elnökségből távozó politikus a parlamenti frakció vezetője marad, a párt kétfejűvé válhat, és elindulhat a kisgazdásodás útján, amely a parlamenten kívüli agonizáláshoz vezet.
Az Alfahírtől és az N1TV-től rúgnak ki több embert is.