Visszalépett Szilágyi György a Jobbik tisztújításán
A politikus eredetileg alelnök-jelölt volt, ám visszavonta a jelöltségét.
A politikus eredetileg alelnök-jelölt volt, ám visszavonta a jelöltségét.
A politikust nagy többséggel választották újra. Stummer János volt az ellenfele.
Két elnökjelölt ugrotta meg a jelölési küszöböt, így szombaton Jakab Péter és Stummer János közül fog kikerülni a Jobbik következő elnöke. Az alelnöki székekért 12 jelölt indul.
Újabb fejleményei vannak a Szilágyi György Jobbik-alelnök élettársát ért erőszakos ügynek.
Jakab Péter szerint a jobbikos tisztújításhoz időzítették a hírt, Szilágyi György szerint viszont jelen esetben igazat mond a kormánymédia.
A politikus szerint rossz hír a Fidesznek a megválasztása.
A hat ellenzéki párt összesen kilenc csúcsvezetőjéből eddig ketten álltak fel az április 3-i bukás miatt, a többiek a jelek szerint folytatnák, de új irányt szabó kihívókból sincs hiány. Mind a hat pártban tisztújítást tartanak legkésőbb a nyáron, illetve az ősz elején, és ma még sok a nyitott kérdés, de úgy tűnik – kihívó híján – csupán egyvalaki lehet biztos a győzelmében.
A Magyar Nemzet szerdán arról írt, hogy Jakab egy „mestertervvel” az elnökválasztás meghackelésre készülhet. A Jobbik szerint a kormányközeli lap hazudik.
Tisztújító kongresszust tart a párt. A jelenlegi elnöknek Stummer János is a kihívója lehet az elnöki posztért folytatott versenyben.
A politikus, akit Karácsony Gergely ajánlott a Párbeszéd társelnökének, azt szeretné, ha a pártok külön indulnának az EP-választáson.
Népszavazás az EU-kilépésről, munkatábor a raboknak, családtervezési hatóság a cigányság gyarapodásának megfékezésére – pár ötlet a korábbi, szélsőjobboldali Jobbiknál is szélsőségesebb Mi Hazánk programjából, amelynek egyes elemei akár kormányzati javaslatok formájában is visszaköszönhetnek.
A Jobbik nyár elején tart tisztújítást, de Stummer még nem döntött, elindul-e Jakab Péter kihívójaként.
A Jobbik egykori szerepét is megörökli a parlamentbe bejutó Mi Hazánk: a tőle jobbra álló pártot korábban is lakmuszpapírnak használta a kormánypárt, és ez ezután is így lesz. Sok más mellett a „gyermekvédő” népszavazás és az orosz–ukrán háború kormányzati kommunikációjában is felbukkan a Mi Hazánk-szál. A Mi Hazánk – ellentétben a régi Jobbikkal – nem tűnik veszélyesnek a Fideszre nézve, a válság miatt várhatóan felerősödő radikális nézetek társadalmi elfogadottságát viszont remekül tesztelheti rajtuk keresztül a kormánypárt, és azokat az elemeket, amelyek „működnek”, le tudja másolni.
Élő adásban értékelte a választások eredményét az ellenzék miniszterelnök-jelöltje.
Legalább negyven olyan képviselő ül be a Parlamentbe, aki korábban még nem volt országgyűlési képviselő. Sokan érkeznek önkormányzati testületekből, a Fidesznél korrupciós ügyek miatt is volt vérfrissítés.
A főpolgármester szerint a jobbikos politikus fantasztikus teljesítményt nyújtott a választáson.
Leginkább a már 2014-ben is a Jobbikra szavazók elvesztése fájhatott az ellenzéknek, a Fidesz azokban a régiókban tudott új támogatókat szerezni, ahol egyébként a legkevésbé kedvez az embereknek rendszer, viszont Budától el kell búcsúznia a kormánypártnak – mesélték a hvg.hu-nak a Választási Földrajz blog szerzői.
Az ellenzéki politikus szerint mindössze két pártra lenne szükség és amíg az ellenzéknél nem zajlik le szerkezeti megújulás, addig a jelenlegi helyzet fog fennállni.
A jobbikos politikusnak túl nagy meglepetés és csalódás volt a választás.
Azokban a körzetekben nyerte a legnagyobbat vasárnap a Mi Hazánk, ahol korábban a Jobbik számított erős pártnak a Fidesz mellett, vagyis úgy fest, a korábbi radikális szavazók pártoltak el a néppártosodó, DK-val lepaktáló Jobbiktól.