Jakab Péter: A Fidesz rendszerét a maffia feje, Orbán tartja össze, ő a zárókő a boltívben
A Jobbik elnöke megtisztelőnek tartja, hogy támadják, mert akit nem támadnak, az szerinte nincs benne a politikai életben.
A Jobbik elnöke megtisztelőnek tartja, hogy támadják, mert akit nem támadnak, az szerinte nincs benne a politikai életben.
A novemberi felméréshez képest két százalékkal alacsonyabb az ellenzéki lista támogatottsága, míg a kormánypártoké csak egy százalékot esett.
Elsősorban az előválasztáson vereséget szenvedő jelöltek kerültek fel a pártok eddig nyilvánosságra hozott saját jelöltlistáira, azonban ezek a listák csak a házon belüli erősorrendet mutatják meg, nem pedig azt, hogy a közös ellenzéki listára milyen pozícióba kerül a jelölt. A saját listákról maradt le olyan, aki már kétszer volt miniszterelnök-jelölt, de került fel olyan is, aki még soha nem ült a parlamentben.
A kormánypártok és az ellenzék támogatottsága is nőtt október óta.
A legfelsőbb döntéshozó szerv dönti el, hogy a volt jobbikos EP-képviselő kém, vagy sem.
Mayer István, a városvezető szerint a támogatásokat nem szimpátia alapján osztották ki.
Az IDEA közvélemény-kutatása szerint a válaszadók egyötöde pártszimpátiától függetlenül inkább kerüli a politikai témákat, csak ne legyen veszekedés.
A képviselő azt állítja, hogy szó sem volt ivásról.
A választókorú népességből továbbra is a Fideszt támogatják a legtöbben, a DK, az MSZP és a Párbeszéd némileg erősödött, a Jobbik támogatottsága ugyanakkor némileg csökkent.
A kormánypárt arról nem ejtett szót, hogy a képviselő fogyasztott-e alkoholt.
A miniszterelnök az Országgyűlésben osztott ki mindenkit, aki csak megszólította.
Három évvel ezelőtt még egymást marták az ellenzéki pártok a Fidesz-kétharmad mellett lecsorgó országgyűlési székekért, 2022-ben viszont egy ellenzéken kívüli arc mögött sorakoznak fel, miután a választók világossá tették, hogy rendszerváltást csak összefogás és megújulás révén akarnak. Megnéztük és vizualizáltuk a legutóbbi országgyűlési, európai parlamenti, önkormányzati és ellenzéki előválasztás eredményeit – így erősödött meg látszólag az ellenzék, és borultak fel a belső erőviszonyai 2018 óta.
Egy videót is levetítettek a rendezvényen, ami azzal indult, hogy soha nem tett annyit magyar kormány a zsidó közösségért, mint az elmúlt 12 évben.
A Jobbik elnöke örül neki, hogy vége a visszalépés körüli "komédiának". Azt szerinte rosszul tudja Márki-Zay Péter, hogy a pártja tagjai nem vennének részt a kampányban.
Hogyan lehetséges, hogy az előválasztási kampány két legnagyobb, békében együttműködő pártja éppen a Gyurcsány Ferenc vezette DK és a Jobbik, amelynek politikája sokáig a Gyurcsány-ellenességre épült? Mit szólnak ehhez a Jobbik szavazói? Egy, a Jobbik belső ügyeire rálátó forrásunk ad magyarázatot erre, valamint arra is, hogy a DK elleni harc helyett miért nyerhet a párt a velük kötött szövetséggel.
A Jobbik elnöke szerint Budapestet már megnyerte az ellenzék, a vidéki bizonytalanok nélkül viszont nem lehet győzni a választáson.
Fidrus Péter beadványát csütörtökön tárgyalja az ózdi testület.
Egyre inkább úgy tűnik, meg kell dolgoznia a Fidesznek a kormánytöbbség megtartásáért. Megnéztük, melyek a számára biztosra vehető körzetek, és hol fordíthat az ellenzék. Pár simának tűnő menet mellett nagyon kemény csatákra kell készülni.
A jelenlegi alpolgármester és az elődje egymást fotózhatta.
Farkas Péter Barnabás ugyan kikapott Ózdon, botrányának azonban úgy fest, még koránt sincs vége.