Ha akarja, ha nem, a Fidesz szekerét fogja tolni a parlamentben is a Mi Hazánk
Népszavazás az EU-kilépésről, munkatábor a raboknak, családtervezési hatóság a cigányság gyarapodásának megfékezésére – pár ötlet a korábbi, szélsőjobboldali Jobbiknál is szélsőségesebb Mi Hazánk programjából, amelynek egyes elemei akár kormányzati javaslatok formájában is visszaköszönhetnek.
Álmodni sem mert Orbán Viktor a múlt vasárnapi választások nyomán létrejött parlamenti felállásnál kényelmesebbet: magabiztos kétharmados többség; tőle balra és jobbra olyan pártok, amelyek soha nem fognak összefogni egymással, önmagukban pedig veszélytelenek a „centrális erőtér” középén álló Fideszre. Ebben a helyzetben még a parlamentbe újoncként bejutott Mi Hazánk Mozgalom szolgálataira sem lesz a kormányfőnek akkora szüksége, mint például 2016–2018-ban az utóbb a Toroczkai-párt keltetőjévé vált Jobbikra volt. Amikor ugyanis a Fidesz – a veszprémi és a tapolcai időközi választás nyomán – elveszítette a kétharmados többségét, Orbán többször is rászorult az akkor még radikális Jobbik külső segítségére.
Bár már akkor is szalonképtelen volt – és az lenne ma is – a nyílt összefogás egy olyan párttal, amelyik politikai üzeneteiben kimaxolja a cigányellenességet, a homofóbiát és az antiszemitizmust, Orbán már korábban is sikerrel alkalmazta azt a taktikát, hogy a Fidesztől jobbra álló párttól átvett ötletek megvalósításával fogja ki a szelet a tőle esetleg szavazatokat elszipkázni tudó radikálisok vitorlájából.