Vegetáló politikai háttérszervezetek
A végét járja a polgári körök tömegmozgalma, de a baloldal hagyományos háttérszervezetei is szétesőben vannak.
A végét járja a polgári körök tömegmozgalma, de a baloldal hagyományos háttérszervezetei is szétesőben vannak.
Továbbra is a menekültkérelmek elbírálásának felgyorsítását, az önálló határőrség ismételt felállítását, valamint a magyarországi menekülttáborok zárttá tételét, lakott területen kívülre helyezését szorgalmazza a Jobbik.
A Jobbik saját sikerének tartja, hogy a kormány eredeti szándékával ellentétben nem kötelező, hanem csak választható lesz az ujjlenyomatvétel az új típusú személyigazolványok kiállításakor.
Vitázni hívta az Együtt a többi pártot a közmunkáról, és meglepően nagy volt az összhang: szükség van a közfoglalkoztatásra, de a jelenlegi rendszer zsákutca. Ki így, ki úgy az elsődleges munkaerőpiacra vezetné vissza a munkanélkülieket, és a szociális ellátásokat is bővítenék, hogy megszűnjenek a rossz kényszerek. Azért a politkai adok-kapok sem maradt el.
A VDSZSZ volt elnöke szerint elég erős jelek utalnak arra, hogy "rasszista, antiszemita, Jobbikhoz köthető emberek szervezkedése" áll amögött, hogy májusban egyedüli jelöltként nem választották újra az érdekvédelmi szervezet elnökévé.
A magyar-szerb határra tervezett kerítés építésével azonos időben az illegális bevándorlók előtt nyitva álló alternatív, például vízi és közúti utakat is a jelenleginél jobban kell védeni, amihez vissza kell állítani az önálló határőrséget – mondta Z. Kárpát Dániel, a Jobbik országgyűlési képviselője.
A párt több törvény mögött is egyéni érdekeket feltételez, szerintük egyebek mellett a Normafa-törvény, a városligeti építési szabályzat vagy a parlament előtt lévő Duna-parti szabályozás is így készülhet.
Az egykulcsos adó 15 százalék, a sertéshús olcsóbb lesz, több pénz marad a kétgyerekeseknél, a dohánycégek átmeneti sarcát meghosszabbítják, jön a növekedési adóhitel.
A Jobbik elfogadhatatlannak tartja a belügyminiszter által beadott javaslatot, amely szerint a közmunkásokat kivezényelhetnék dolgozni a helyi gazdálkodókhoz.
Az Orbán nyakába lihegő Jobbikról, a szélsőséges retorikát folytató kormányról és Orbán lehetőségeiről ír a BBC legújabb, Magyarországról szóló elemzésében.
Csak annyi, hogy most kiderül, melyik párttal ért egyet a női egyenjogúsági kérdésben.
A kormány a migránsok iránti "nyitottabb hozzáállás ösztönzését", a "multikulturalizmus felé történő elmozdulás elősegítését" tervezi, legalábbis a 2014-2020-as időszakra szóló Migrációs Stratégiában ezt fogalmazták meg. Mindez az Európa Tanács frissen nyilvánosságra hozott országjelentéséből derül ki, amelyben súlyos problémák olvashatók roma-, menekült- és melegjogok érvényesülése területén.
A Jobbik házszabálysértőnek tartja Novák Előd országgyűlési képviselő kizárását az Országgyűlés üléséről.
A kötelező holokauszttantárgy bevezetése a Pázmány PÉter Katolikus Egyetemen nagy vitát gerjesztett. A történészek véleményét már közvetítettük, most a Jobbik küldte el válaszait a témában, de nem mentünk el a párt holokauszthoz, a zsidósághoz fűződő kapcsolata mellett sem. Válaszában Vona Gábor még a Jobbik filmfinanszírozási terveibe is beavatott minket.
A "nemzeti összetartozás napja" alkalmából Orbán Viktor egy jobbikos kötődésű zenekar, az Ismerős Arcok számát posztolta a Facebookon.
Megosztja a közvéleményt, a diákságot és a történészeket is a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen bevezetni kívánt kötelező holokauszt-tantárgy. Karsai László történész például nem érti, miért kellett a tanterv fejlesztéséhez izraeli kutatókat felkérni, és nivótlannak tartja a szakirodalom-listát is. Bár a témában a Jobbik szólalt meg leghangosabban a pártok közül, reakciói leginkább tudathasadásról árulkodnak.
Elmúlt a tapolcai időközi választás hatása – írja elemzésében a Nézőpont Intézet. A május 16-a és 22-e között felvett közvélemény-kutatás adatai szerint miközben a Fidesz támogatottsága stagnált, a legfőbb ellenzéki pártok visszaestek. Megint többen vannak a rejtőzködők és a nem szavazók.
Több pártvezető is a Balatonhoz megy idén nyaralni, az MSZP elnöke Olaszországba, a Jobbik elnöke pedig Törökországba utazik. Orbán Viktor még nem döntötte el, hova utazik.
Alkalmi nagykoalíció lett a Quaestor-ügyből: a brókerbotrányokat vizsgáló albizottság fideszes tagjai, valamint a jobbikos Hegedűs Lorántné és a szocialista Szakács László, a Fidesz kommunikációját erősítő közös törvénymódosító javaslatot nyújtott be a parlamentnek. Az albizottság LMP-s és független képviselője nem csatlakozott a kezdeményezéshez.
Szávay egy nyolcadikos osztállyal lőtt bakot, Vonát pedig azért támadják, mert ellátogatott egy óvodába. Szigetvári Viktor, Együtt-elnök "politikai pedofíliát" emlegetett, és az Emmihez fordult, ahonnan az ombudsmanhoz irányították.