Így érkeztek Orbánék a Fidesz és a KDNP esztergomi frakcióülésére – fotók
Kihelyezett frakcióülést tartanak a kormánypártok Esztergomban, amelynek helyszínére megérkezett már Orbán Viktor miniszterelnök is.
Kihelyezett frakcióülést tartanak a kormánypártok Esztergomban, amelynek helyszínére megérkezett már Orbán Viktor miniszterelnök is.
A politikus 1990-től 1998-ig volt az Országgyűlés tagja, képviselőségének utolsó évében függetlenként dolgozott.
“Ma 32 éve...” – posztolt büszkén a Facebookon a párt és frakciója. Talán meg se próbálták kivonni a 2023-ból az 1989-et, vélhetően egyszerűen átmásolták a 2021-es hasonló posztjuk szövegét. 2019-ben még sikerült eltalálni a 30 évet, mondjuk az könnyebb, mert kerek szám.
Gyanús ingatlanüzletekből, az iskolák menedzselése fölötti szereptévesztésből, egy veszteséges kirakatvállalkozásból, egy személyi állományában fogyatkozó, ugyanakkor mégis milliárdos tételek fölött diszponáló szerzetesrendből és a háttérben megbúvó KDNP-szálból áll össze az a koktél a Válasz Online tényfeltáró anyaga szerint, ami kiváltotta Róma részéről a szokatlan határozottságú közbelépést.
Békés korábban arról írt blogposztot, hogy 16-18 éves kor alatt nem engedélyezné a keresztelést, de Varga Juditról is osztott meg őt rácsok mögött mutató mémet. A bíróság szerint Békés nem volt vezető pozícióban, így bejegyzéseivel nem tudta volna csökkenteni a közbizalmat.
Az egyházpolitikaért felelős miniszter szerint ez inkább Varga Judit és Pintér Sándor asztala lenne.
Noha a Fidesz politikusai minden alkalmat megragadnak, hogy fellépjenek a migráció és a “genderpropaganda” ellen, kihagyták ezt a ziccert a témában kedden a parlament elé benyújtott legfrissebb politikai nyilatkozatban, amely szintén erről szól, de első körben csak KDNP-sek írták alá.
Pártok és alapítványok 2020-21-es gazdálkodását ellenőrizte az Állami Számvevőszék, de szerintük probléma, hogy a párt alapítványa fizetett egy közös bérleményt és rendezvények számláját is.
Szili Katalin is megjárta a maga Golgotáját, de most hazatalált.
A miniszterelnökhelyettest a kordonbontásról tudósító újságírók kapták el pár kérdésre, Szili Katalin KDNP-tagságán felül szóba kerültek az ügynökakták is.
A párt képviselni akarja az EP-ben is a "békepárti" politikát.
Szili Katalin az MSZP-ben indította be igazán karrierét, majd a Fidesz hatalomátvétele után Orbánhoz igazolt.
Magyarországról is beszálltak a lengyel belpolitikai botrányba, ami az után tört ki, hogy Karol Wojtyla krakkói érsekként végzett munkájáról, benne a pedofil ügyek kezeléséről mutattak be egy riportot.
Vejkey hisz abban, hogy az imának hatalmas ereje van.
Kezdeményezni fogja a Fidesz és a KDNP frakciója, hogy az Országgyűlés vitarendező delegációkat küldjön Svédországba és Finnországba, ugyanis szerintük súlyos viták vannak a két országgal. Orbán Viktor viszont mindkét frakciót arra kérte, hogy szavazzák meg a svéd és finn NATO-csatlakozást márciusban. Kocsis Máté és Simicskó István a balatonfüredi frakcióülés után tartott tájékoztatót, amin megtudtuk: a Pegasus-ügy csupán azoknak a fejében létezik, akik szeretnék, hogy legyen. Simicskó István a tájékoztatón megerősítette: Magyarországra érkezik a pápa.
Öncélúnak találták a Müllner Cecíliát és a kereszten függő Jézust ábrázoló rajzot, amely a koronavírus kormányzati tájékoztatóját karikírozta.
A Vitézi Rendet a második világháború után feloszlatták, bár emigráns szervezetként tovább működött, a rendszerváltás után viszont több ilyen nevű szervezet is alakult Magyarországon. Ami összeköti őket, hogy egyik sem vesz tudomást a vitézi cím használatát tiltó, ma is hatályos törvényről, ráadásul mostanra a kisebbik kormánypárt láthatóan beépült a magát legitim Vitézi Rendnek nevező szervezetbe.
Az ünnepélyen a meghívó tanúsága szerint beszédet mondott volna a választókerület KDNP-s országgyűlési képviselője, ám ezt a párt hamis hírnek nevezte, míg a rendezvényt szervező Vitézi Rend szerint arról tájékoztatott, hogy a politikus visszamondta a részvételét.
Júliusban egy salátacsomagban elrejtett módosítással vált lehetségessé, amit már tavaly fontolgatott Navracsics Tibor, aki most kulcsszereplő a jogállamisági eljárásban zajló tárgyalásokon.