Nagy zöld objektumot láttak Kanadánál az égen, eltűnt a felhők között
Egy katonai és egy polgári utasszállító repülőgépről is ugyanazt a jelenséget látták július végén: egy zöld objektumot, ami eltűnt a felhők között.
Egy katonai és egy polgári utasszállító repülőgépről is ugyanazt a jelenséget látták július végén: egy zöld objektumot, ami eltűnt a felhők között.
Szeptember 20-ára előrehozott parlamenti választást írtak ki Kanadában, ahol a kisebbségi kormány élén álló Justin Trudeau miniszterelnök abban bízik, a sikeres járványkezelésnek köszönhetően visszaszerezheti az abszolút többséget. Többen kétlik, hogy ez így alakul.
Egy nappal korábban pedig egy másik kanadai állampolgár halálos ítéletét hagyták jóvá Kínában. Peking nem mondja ki, de minden valószínűség szerint a Huawei-vezér lányának kiadatási ügye miatt gyakorolnak nyomást Kanadára.
A mozdulat Kanadából terjedt el világszerte.
A darut már épp leszerelték, amikor összedőlt, a darabjai pedig a környező épületekre estek.
A kanadai Grand Slam-győztes teniszező nagyon indult volna, de mint elmondta, a pandémia miatt nem érzi helyes döntésnek.
A repülőgépek által a lángok elfojtására ledobott víz nagy része elpárolog, mielőtt az a földre érne. Két amerikai tűzoltó meghalt, Kanadában egy egész falu megsemmisült.
A sírokat az őslakos gyerekeket asszimilációra kényszerítő egykori iskolák közelében fedezték fel. Azért, amit ezekben az egyházak által működtetett intézményekben elkövettek, a kanadai állam és a protestáns egyházak már bocsánatot kértek, a pápa még nem.
A Kanadában tomboló hőség és tűzvész együtt füstviharfelhőt hozott létre, amiben 15 óra leforgása alatt 710 177 villámcsapást számoltak össze.
Egy hónap alatt több mint ezer jelöletlen sírra bukkantak Kanada egykori bentlakásos iskoláinak területén, ahol 120 éven át próbálták kiszakítani az őslakos gyermekeket saját közösségeikből. A diákok nem beszélhettek saját nyelvükön, erőszakkal térítették át őket a katolikus hitre, gyakori volt a fizikai és szexuális bántalmazás. Közülük több ezren hunytak el, az intézmények 70 százalékát fenntartó katolikus egyház azonban a mai napig nem kért bocsánatot.
15 perccel azután, hogy Lyttonban meglátták a füstöt, már lángokban állt minden.
Lyttonban kedden közel 50 fokot mértek, evakuálni is kellett a település lakosságát a futótüzek miatt.
A bentlakásos iskola 1899 és 1997 között működött.