Ennyire ingyen még nem volt tankönyv
Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet által rohammunkában kidolgozott, kísérleti tankönyveket ingyenesen hozzáférhetővé tették az intézet honlapján.
Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet által rohammunkában kidolgozott, kísérleti tankönyveket ingyenesen hozzáférhetővé tették az intézet honlapján.
Sokan még mindig nem kaptak csekket a tankönyvek befizetéséhez, az Emmi azonban azt közölte, hogy bár pénteken lejárt a befizetési határidő, a könyveket valójában azok átvételéig ki lehet fizetni.
Az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó szerint a Fidesz a gyerekeken kísérletezi ki, hogy milyen tankönyvvel nevelhet magának ideális alattvalókat.
Tavaly debütált – és szerepelt le rögtön alaposan – az állami tankönyvterjesztés. Az oktatási kormányzat és a felelős intézmény, a Kello idén nem akart hibázni: a feladatba bevonták a postát, a rendőrséget, és a közmunkásokat is. Egyelőre azonban maradtak a bakik: a pedagógusok nyári felesleges iskolába rángatása, a határidők csúszása, irreális elvárások. Örkényi helyzetek tanévkezdésre várva.
Az Együtt-PM szerint meg kell szüntetni a feladata ellátására alkalmatlan Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-t, azaz a Kellót, és vissza kell állítani az évekig jól működő tankönyvellátási rendszert.
A teljes állami irányítás alá vont tankönyvellátás idén vizsgázik először.
Egyenlőtlenségeket és súlyos tankönyvhiányt eredményezett a „tankönyvrezsi-csökkentés”, derült ki a hvg.hu birtokába került tanári és szülői levelezésből. Az idei tanévben a tankönyvekre költhető 12 000 forintos támogatási plafon nehéz helyzet elé állítja az iskolákat, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) pedig nem tűnik túl segítőkésznek: az egyik budapesti kerületben feltehetően a Klik akadályozta meg, hogy az önkormányzat a plafon fölötti részt támogatásként kifizesse.
Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a tankönyvrendelet visszavonását kéri.
Egy teljes szektorra dobott bombát a kormány a tankönyvkiadás államosításának régóta dédelgetett tervével, de olyan érthetetlen az erről szóló javaslat, hogy nem tudható pontosan, a piac mely részét tarolja le. Az viszont valószínűnek tűnik, egy komplett iparág tűnhet el a piacról.
Bár a kiszállításért felelős könyvtárellátó és a minisztérium sikerről beszél, több olvasónk gyerekének iskolájába a mai napig nem érkezett meg az összes tankönyv, a tanárok és a gyerekek pedig saját zsebből, vagy a tankönyvek cserélgetésével igyekeznek megoldani a hiányt. A Kello valószínűleg a kiszállítás trükkös módja miatt beszélhet 90 százalék feletti kiszállítási arányról. Az iskolák ellátottságáról eközben lehetetlen megbízható adatokat szerezni, a tankönyvellátásért felelős állami cég ügyfélszolgálatánál fel sem veszik a telefont.
Nemcsak az új tantárgyakhoz tartozó új tankönyvek (ha lesznek!) okoztak meglepetést tanulóknak és szüleiknek a hétfőn elindult tanévben, hanem át kell szervezniük a család teljes napirendjét is, sírhatnak nyugdíjba kényszerített tanárok után, meg kell szokniuk, hogy a folyosókon rendőr sétálgat, az igazgató pedig már nem igazgató, hanem intézményvezető (ha egyáltalán van). Összegyűjtöttük, mivel köszöntött be a 2013-14-es oktatási évad.
Négy nap van az iskolakezdésig, de az iskolák még mindig nem adhatják ki a tankönyveket. A szaktárcánál arra hivatkoznak, hogy nem akarták a vakáció utolsó napjaiban berángatni a szülőket, ám a csúszás valódi oka az, hogy nem érkeztek meg időben a tankönyvek, amelyek kiszállítása és szétosztása az új rendszer bevezetése után káoszba fulladt.
Több iskolába nem szállították ki a megadott időpontra a tankönyveket, emiatt a tanárok és a Klik által kiküldött diákmunkások feleslegesen vártak. Ahova megérkeztek a csomagok, ott kiderült, van olyan gyerek, akinek nevére több, vagy épp egyetlen tankönycsomagot sem küldtek.