Barack Obamát is kitiltotta a Kreml Oroszországból
Válaszul az oroszellenes szankciókra - áll az indoklásban.
Válaszul az oroszellenes szankciókra - áll az indoklásban.
Az EU egy békeprogram, amelyet meg kell védeni. A török választás tanulságai. A Kreml macska-egér harcot játszik a szankciók kijátszásával. A litván példa Kína visszaszorítására. Nem törvényszerű, hogy Ausztriában hatalomra kerüljön a szélsőjobb. Válogatás a világlapok írásaiból.
Megérkeztek Ukrajnába a Nagy-Britannia által ígért nagy hatótávolságú cirkáló robotrepülők. A földfelszín közelében repülő, nehezen észlelhető Storm Shadow 250 kilométerre lévő célpontok megsemmisítésére is alkalmas. Közben Ukrajna folyamatosan lövi az orosz olajipari létesítményeket, Bahmutnál pedig elkezdte visszaszorítani az orosz haderőt.
Dmitrij Peszkov felsorolta, milyen célokat értek el tavaly február óta.
Az amerikai kormány egyelőre információt gyűjt a történtekről.
A Kreml közben egy olyan kommünikét adott ki, melyben Washingtont tette felelőssé a támadásért.
Ukrajna nem támadja Moszkvát, a saját földjén harcol – mondta az ukrán elnök.
Az orosz elnöki hivatal azt állítja, hogy a légvédelmük két drónt szedett le a Kreml fölött.
Az elnöki szóvivő szerint ez egy újabb hazugság.
A Kreml szóvivője szerint a NATO az, amely Oroszország felé terjeszkedik, nem pedig Oroszország viszi katonai infrastruktúráját a NATO határai felé.
Az orosz Kommerszant információi szerint április 1-jéig minden belpolitikai tisztviselőnek le kell cserélnie az iPhone-ját.
Azt is találgatják, miért.
„Hazánkban a nők szakmai érdemeinek elismerése harmonikusan párosul az anyaság és a hagyományos értékek örökérvényű jelentőségének mély megértésével” – ezt vajon melyikük mondta?
Nemkívánatos szervezetnek nyilvánították.
A Kreml szóvivője szerint nem igaz, hogy Kijev nem mér csapásokat orosz területekre. Közben az orosz hadsereg minden erejével próbál áttörni Bahmutnál, de az ukránok egyelőre nem adják fel a várost.
Az orosz hadvezetés elemi számtanpéldává redukálta a háborút, jelenleg nincs más céljuk, mint a saját létszámfölényükre támaszkodva kivéreztetni az ukránokat.
Konsztantin Jefremov mára elhagyta Oroszországot, azonban a háború elején még az orosz hadseregben harcolt. Állítja, hogy a háború kirobbanása után az oroszok rendkívül kegyetlenül bántak az elfogott ukránokkal.
Jevgenyij Prigozsin arra a felvetésre is válaszolt, hogy olyan befolyása lenne a Kreml fölött, mint amilyen Raszputyinnak volt II. Miklós cár udvartartásában.