Több helyen tudunk online ügyintézni, de a kormányzati fejlesztések még hemzsegnek a hibáktól
A koronavírusnak „hála”, rengeteg ügyintézés az online térbe terelődött. A lehetőségek tárháza folyamatosan bővül, ám a veszélyek is fokozódnak.
A koronavírusnak „hála”, rengeteg ügyintézés az online térbe terelődött. A lehetőségek tárháza folyamatosan bővül, ám a veszélyek is fokozódnak.
A Pénzügyminisztérium államtitkára szerint teljesen rendben van, hogy a KRÉTA elektronikus napló felületén kéretlen hirdetésként tolták a szülők arcába az állampapír-reklámot, mert az ország stabilitását erősíti, ha a magyar államadósság minél inkább magyar kézben van.
A magyar állampapírokkal az egész ország jól jár – állítja az Államadósság Kezelő Központ, amely szerint törvényes és szabályos volt, hogy a KRÉTA-rendszerben küldtek a szülőknek állampapír-vásárlásra buzdító üzenetet.
Tavaly érzékeny adatok szivároghattak ki, a diákok elmondása szerint pedig változatlanul nagyon könnyű hozzáférni bárki adatához a rendszerben.
Inkább foglalkozásnak nevezik, vélhetően nem véletlenül.
Nem világos, hogy kik a bejelentők, csak annyit tudni róluk, hogy 61 közülük adatkezelő, egy pedig adatfeldolgozó.
Az elkövetők legkevesebb 20 alkalommal léptek be a KRÉTA-t fejlesztő cég rendszerébe, több munkaállomást kártékony szoftverekkel fertőztek meg.
A belügyminiszter az oktatási konzultáción számolt be a legújabb fejleményekről.
Az anonimitást ígérő felmérést a nemrég feltört Krétán keresztül juttatják el az érintettekhez. A részeredményeket nem közölte a BM.
Az eKRÉTA Zrt. munkatársai már ősszel arról beszélgettek egymás között, hogyan lehet elkerülni a botrányt.
Egy ember meghalt Krétán, többen pedig eltűntek.
Fauszt Zoltán cégei 2008 óta összesen 32,3 milliárd forintot nyertek közbeszerzéseken – összegezte az Átlátszó. Az üzletember cégei versenytárs nélkül hasítanak az oktatási tendereken, mára a KRÉTA és a Neptun is egyeduralkodó.
A földmozgást több utórengés is követte.
A nyomokat még 2017-ben találták a kutatók, de most derült ki, milyen régiek.
6,5-ös erősségű földmozgást mértek Herakliontól 20 kilométerre.
A technológia helyett a hatalmát központosította Orbán Viktor, és most ráomlott a saját rendszere. Néhány napon belül két informatikai blamázs történt, ez pedig a járványkezelés összes hibáját a felszínre hozta – a társadalom megosztottságával együtt.
Az eKRÉTA Zrt. szerint nem sikerült felkészülni az óriási rendszerterhelésre, kizárólag az övék a felelősség.
Március 8-tól az általános iskolák is átálltak a tantermen kívüli online munkarendre. Az állam által erőltetett platform, a Kréta azonban nem mindenhol működik megfelelően.
A Kréta nevű hivatalos applikáció tulajdonosai szerint adathalászatról van szó, az appokat fejlesztő diákok viszont azt állítják, csak jobb funkciókat akartak a tanulmányaik követéséhez.