214 ezret kapnak Lázár gyakornokai havonta
Bruttó 214 ezer forintot keres a Miniszterelnökség 13 gyakornoka július elseje óta.
Bruttó 214 ezer forintot keres a Miniszterelnökség 13 gyakornoka július elseje óta.
Szeptember elején tárgyal újra Brüsszelben Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár, aki a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vezetését is ellátja kormánybiztosként és Johannes Hahn regionális politikáért felelős uniós biztos - válaszolta Győri Enikő, a Külügyminisztérium uniós ügyekért felelős államtitkára újságírói kérdésre a visegrádi négyek uniós ügyekért felelős államtitkáraival folytatott egyeztetés utáni sajtótájékoztatón hétfőn Balatonfüreden.
Nemrég derült ki, hogy felfüggesztették a hazánknak járó uniós pénzek kifizetését szinte az összes fejlesztési programnál. Egy 2012-es uniós audit állhat a háttérben, ám sem az Európai Bizottságnak, sem a magyar kormánynak nem érdeke a hosszas huzavona. Pénzt biztosan bukunk, mivel a procedúra már elindult, az uniós szervek közötti nagyobb összhang azonban elképzelhető, hogy segíthetett volna elkerülni a mostani helyzetet.
Tóta W. Árpád a Szigetközből Budapestre utazik, de sajnos nem talál nyitva tartó trafikot. Sem útközben, sem a fővárosban az ünnepi forgatagot kerülgetve. Közben Lázár Jánosra gondol, meg arra, hogy mennyivel szívesebben adná a kalandozás során vásárolt metrójegyek árát egy alapítványnak, amely azzal foglalkozik, hogy pokollá teszi Lázár János életét. Alföldi Róbert István, a király-feldolgozása után itt a Tóta-féle Odüsszeia.
Az agrárvállalkozások hitelezésében keres növekedési kiutat óriásbankjának a kormányzati körökben kegyvesztetté váló Csányi Sándor OTP-vezér, lenyomva ezzel az államosításuk miatt sokkban lévő takarékszövetkezeteket.
Javuló magyar GDP-adat, uniós források beragadása, uzsorásozás, IMF-hitel visszafizetése és az állam ingyen írna uniós pályázatokat. Hernádi pedig már nyaralni menne Horvátországba. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Ahogy az MSZMP sem kizárólag a 45 előtti kommunisták pártja volt, úgy ma már a Fidesz sem az alapító kollégisták játszótere. 2006 óta önálló tényező lett az alapítókhoz személyes kapcsolatokon keresztül már nem kötődő helyi erők szövetsége. Ez a társaság, nem tudja nemzetgazdasági méretekben érvényesíteni politikai befolyását, hanem sokkal inkább magából a politikából él. Érvényesülése és jóléte egyenes arányban volt a daccal és lelkesedéssel, amelyet a Fidesz 2006 utáni ellenálló hadviselésében tanúsított. Lázár János e „párt” tipikus képviselője és ránézésre most már vezéralakja.
Beszállhat az állam az uniós pályázatírásba, és a pályázóknak ingyen nyújtaná a szolgáltatást. A cél a forrásfelhasználás gyorsítása és hatékonyságának növelése, valamint a pályázatíró cégek korrupciójának visszanyesése. Pályázatírói vélemények szerint ez kommunista ötlet, és a kormány csak az irányítása alá tartozó fejlesztési ügynökség korrupciós ügyeit ellensúlyozná a piaci szereplők megvádolásával.
A kormány döntött az európai uniós programok lebonyolítását támogató intézményrendszer felállításának módjáról. Az erről szóló határozat a Magyar Közlöny csütörtöki számában jelent meg.
Lassanként érdemes fogadást kötni arra, ki kerül ki győztesen a Lázár János miniszterelnökségi államtitkár és az ország alighanem leggazdagabb bankár–agrár-nagyvállalkozója, Csányi Sándor közötti, egyre durvuló csörtéből – írja a HVG.
Három uniós forrásból, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból, a kohéziós alapból és az Európai Szociális Alapból függesztette fel ideiglenesen az Európai Bizottság a Magyarországnak folyósítandó támogatások kifizetését - közölte egy név nélkül nyilatkozó bizottsági forrás kedden az MTI-vel.
A férfiasabb, keményebb arculatot előkészítő stílusváltás vagy csak nyári időszakban lazábbra vett borotválkozási szokások rejlenek Lázár János váratlan borostanövesztésének hátterében? Egy csapásra trendsetter lesz a fideszes politikusból? Vagy elhibázott ötlet volt a politikusok körében szokatlan arcszőrzet-redizájn? Szakértőket kérdeztünk az államtitkár szakálláról, sőt a cikk végén ön is szavazhat!
Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár akár a bíróság előtt is vállalja a felelősséget szavaiért.
Feljelenti Lázár Jánost Csányi Sándor, és személyiségi jogi pert is indít ellene – számolt be a Nol.hu.
A magyarországi beruházásokat finanszírozó uniós programok nagy része áll, a gazdaság egyre kevesebb pénzhez jut, az Európai Bizottság korrupciót kiált. A magyar fél vitatja az uniós kritikákat, de nem vállalja a háborút az EU-val, inkább kompromisszummal intézné el az ügyeket. A 444.hu szerint Lázár János a pénzek kifagyasztásán dolgozik, kérdés, hogy mit tud elintézni az év végéig.
Sürgős akciótervet dolgoz ki és tárgyal meg várhatóan szerdai ülésén a kormány a 2007-2013-as uniós időszak forrásvesztésének megelőzésére, miután az EU az időszak 15 magyar operatív programjából 13-at egyelőre nem finanszíroz – jelentette be Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár, aki az NFÜ vezetését augusztus 1-je óta kormánybiztosként látja el.
Folytatódik a verbális háború a Miniszterelnökséget vezető államtitkár és az OTP elnöke között.
Lázár János kormánybiztosként vezeti augusztus elsejétől a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget – derül ki a Magyar Közlönyből.
A Miniszterelnökségen 2013-ban senkinek sem fizettek folyószámla-költségtérítést, vagyis nem fedezték a munkavállalók illetmény-, illetve munkabér-átutalásából és -felvételéből adódó többletköltségeit – áll Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár Gúr Nándor MSZP-alelnöknek írt válaszlevelében, amelyet a Kormányzati Információs Központ tett közzé csütörtökön.
A Délmagyar.hu szegei hírportál ötszázezer forintot fizet annak a családnak, amely a Lázár János balesetében meghalt nőt gyászolja. A két fél peren kívüli egyezséget kötött, amelyet a Győri Törvényszék jóvá hagyott.