Laborc szerint nem, Gulyás szerint viszont rendben van, hogy Varga Judit kiszervezte a lehallgatásokat
A miniszter szerint néha az államtitkárok jobban átlátják a kellő szempontokat.
A miniszter szerint néha az államtitkárok jobban átlátják a kellő szempontokat.
Jogszerűen vagy jogszerűtlenül, de az elmúlt tizenegy évben folyamatosan ellenőrizték, az élete nyitott könyv, ezért mulatságosnak tartja, hogy a Pegasust is bevetették ellene – mondta a hvg360-nak adott interjúban Laborc Sándor egykori hírszerző és kémelhárító, aki 2007 és 2009 között az Alkotmányvédelmi Hivatal jogelődjét, a Nemzetbiztonsági Hivatalt vezette. Laborc szerint csak azért, mert egy miniszter engedélyez egy titkos megfigyelést, az még nem lesz feltétlen jogszerű, a szolgálatoknál pedig akad olyan „kiskapu”, amit ki lehet használni, hogy akár az engedélyezőt is megtévesszék. De nem csak a Pegasusról kérdeztük az egykori titkosszolgát, aki az „Ovi-Bajusz” dossziéról, valamint az alvilág és a rendőrségi vezetők közötti hídemberek létezéséről is beszélt.
Laborc Sándor mellett Glemba Zoltán volt nemzetbiztonsági vezető is rajta volt a megfigyelésre szántak listáján.
Tudomásul veszik a Kúria döntését, de nem hagyják annyiban.
A kormánypárti lap szerint a sportvezető gyanúsítása csak mellékszálnak tűnik, államtitkokkal tarkított politikai ügy lehet belőle.
Felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a Gyurcsány-kormány titkosszolgálati vezetőinek ügyében, mert szerintük megkérdőjelezhető a tavaly szeptemberben hozott jogerős, felmentő ítélet – írja a Magyar Idők.
Az ügyészség szerint a felmentő ítéletet meghozó Kaposvári Törvényszék nem ismerte fel a bűnösséget.
Felmentette a kémkedési per vádlottjait a Kaposvári Törvényszék katonai tanácsa a csütörtökön meghozott elsőfokú, nem jogerős határozatában.
A Laborc-Portik találkozót vizsgáló bizottságnak semmilyen olyan adat vagy információ nem jutott a tudomására, amely szerint az NBH a Portiktól származó információkat jogellenes célra használta volna, de felróják, hogy a találkozó megszervezése nem volt kellően dokumentálva a titkosszolgálatok részéről, és azt is, hogy az NBH-főigazgató Laborc hazudott a nemzetbiztonsági bizottság előtt.
Hibaként értékelhető, hogy Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) első számú vezetőjeként nyilvános helyen, személyesen találkozott az Energol Rt. egykori igazgatójával, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Portik Tamással – többek között ezt állapította meg az Országgyűlés Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottsága.
Várhatóan pénteken befejezi munkáját az Országgyűlés Portik-Laborc találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottsága. Az ügyészségi nyomozás még tart, az ügynek továbbra sincs gyanúsítottja. A testület péntek délelőttre meghirdetett ülésének napirendjén a bizottság munkáját lezáró jelentés elfogadása szerepel.
Ismét meghívták az Országgyűlés Portik-Laborc-találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottsága elé Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt elnökét, valamint Portik Tamást, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatóját, akiknek a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvény módosítása értelmében kötelező lesz megjelenniük - mondta Csampa Zsolt, az albizottság fideszes alelnöke.
Balajti Lászlót, a jelenleg Alkotmányvédelmi Hivatalnak hívott egykori Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját hallgatta meg keddi ülésén a Portik-Laborc találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottság - közölte Mile Lajos, a testület LMP-s elnöke keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.
Galambos Lajos és Szilvásy György esetében hosszabb időtartamú, Laborc Sándor esetében az első fokon kiszabott felfüggesztett helyett letöltendő börtönbüntetést kért a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség abban az indítványban, amelyet október 30-án nyújtott be a Fővárosi Ítélőtáblának - írta kedden a nol.hu.