Mindenki megnyugodhat: Nagy Márton már tanácskozik az amerikai vámokról
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az MKIK, az MGYOSZ és az ÉVOSZ mellett ezúttal az Audi, a Mercedes, a BMW és a Bosch képviselőit is egyeztetésre hívta.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az MKIK, az MGYOSZ és az ÉVOSZ mellett ezúttal az Audi, a Mercedes, a BMW és a Bosch képviselőit is egyeztetésre hívta.
A megállapodás közelében voltak már a felek, amikor a miniszterelnök bejelentette: nem lesz járulékcsökkentés.
Arra kíváncsiak, hogy a munkáltatónak gondot okoz-e a kötelező béremelés. Ehhez három kérdésre várnak választ.
Az iparkamara elnöke szerint a minimálbér-egyeztetések folyamata elavult, szakmailag megalapozatlan, a résztvevő szervezetek súlytalanok. A munkáltatói érdekképviseletek kikérik maguknak.
Az MGYOSZ alelnöke szerint a munkaerőhiány miatt számos fejlesztés nem valósul meg a cégeknél.
A "hasonló kulturális-történelmi hagyományokkal rendelkezők" jöhetnének.
A gyáriparosok szerint kellene munkaerő, Varga Mihály szintén hiányról beszélt, de a kormány nem lép.
Miközben Orbán a bevándorlók ellen beszél, a kormány 250 ezer vendégmunkást akar becsábítani az EU-n kívülről.
Súlyos munkaerőhiány, rugalmatlan munkaerő, alacsony bérek, magas járulékok, emellett rosszul szervezett, rossz hatékonysággal működő cégek – nem állnak túl jól a magyar vállalkozások. A MGYOSZ rögtön 250 ezer vendégmunkással kezelné a helyzetet, mások szerint alapvető változásokra van szükség.
MGYOSZ: nincs ok változtatni.
Hiányoznak az alapkompetenciák, olyan pályakezdőkkel is találkoznak a munkaadók, akiknek gondot okoz az írás, olvasás, számolás – mondta a 180 percben az MGYOSZ szakembere a hirado.hu beszámolója szerint. Vadász Borbála beszélt arról is, hogy a lehető legtöbb gyakorlatra lenne szükség a képzőhelyeken.
153 milliárd euró veszteséget okozott 2011-ben a fiatalok munkaerőpiacról való kikerülése az Európai Unióban. Magyarország az éves GDP-jének két százalékát veszíti el emiatt.
Megújította együttműködési megállapodását a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövegsége (MGYOSZ) és a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ), a megállapodás egyebek közt a kollektív szerződések számának növelését és intenzív munkajogi egyeztetéseket céloz meg.