szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint béremelés nélkül nem lesz érdemes változás az egészségügyben, az államigazgatásban pedig csökkentené a létszámot, mert ez eddig nem sikerült.

Az egészségügyben és az oktatásban 2018-2020-ban jelentős béremelés várható, ami nélkül nem lehet  felzárkózni a fejlett nyugati országokhoz – ezt mondta az MTI szerint Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének csütörtöki rendezvényén Budapesten.

Úgy fogalmazott: "nem lesz érdemi változás az egészségügyben, ha nem tudjuk tovább emelni a béreket".

Megerősítette azt a véleményét is, hogy az államigazgatásban még mindig sokan dolgoznak, ezért kedvezőnek tartaná, ha a létszámot csökkenteni lehetne.

A kormány nagyon jelentős digitális, illetve közlekedési infrastrukturális fejlesztéseket tervez. Az e-kormányzást ki kell terjeszteni, a digitalizáció gyorsítását pedig "magán kezdi a kormány" – ígérte. Erre a kormány 2018-2020 között körülbelül 200 milliárd forintot költene a tervek szerint – tette hozzá.

Lázár János előadása elején Orbán Viktor nevében megköszönte az MGYOSZ tagcégeinek, a magyar gyáriparosoknak azt, hogy együttműködtek a kormánnyal. "Aki képes gondoskodni magáról, az a kormány szövetségese, aki még másokon is képes segíteni, az a kormány legjobb szövetsége" – mondta.

Emlékeztetett: 2010-ben körülbelül 83 százalékon állt a GDP-hez viszonyított államadósság, ez mára 73 százalék körüli szintre mérséklődött. A kormány azt szeretné elérni, hogy 2019-2020-ra az államadósság a GDP-hez mérten 70 százalék alá csökkenjen – jelezte.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!