Londoni elemzők: "figyelmeztető lövés" a kormány felé
Londoni elemzők szerint egyre kiszámíthatatlanabb a magyar gazdaságpolitika. Úgy vélik, a hétfői kamatemelés is ennek a hozadéka.
Londoni elemzők szerint egyre kiszámíthatatlanabb a magyar gazdaságpolitika. Úgy vélik, a hétfői kamatemelés is ennek a hozadéka.
Erősebb forintot és dinamikusabban bővülő magyar gazdaságot lát maga előtt a jegybank. Magyarország nemzetközi befektetői megítélésének romlása, illetve az elmúlt időszakban megugrott inflációs kockázatok mégis a piacok által nem várt kamatemelésre kényszerítették a monetáris tanácsot.
Az MNB elnöke az Országgyűlés költségvetési bizottsága jobbikos elnökéhez és Matolcsy Györgyhöz is írt levelet.
Az MNB legfrissebb inflációs jelentése szerint az infláció az idei 4,9 százalékról jövőre 4,0, 2012-re pedig 3,3 százalékra csökken.
A Magyar Nemzeti Bank 25 bázisponttal 5,5 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot.
Elfogadhatatlannak tartja a Jobbik, hogy a kormánytöbbség - mint mondta - a hozzá közel állók kedvéért "személyre szabott" törvénymódosításokat fogad el.
A szektorális különadók miatt a vártnál lassabban nőnek a beruházások, ezért a kormány által számított 400 ezerrel szemben a jegybank elemzése szerint csak 100 ezerrel nő a foglalkoztatottak száma 2014-ig - mondta Karvalits Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke a Napi Gazdaság által kedden rendezett budapesti adókonferencián.
Erre a hónapra is még változatlan magyar jegybanki kamatot jósolnak londoni felzárkózó piaci elemzők az MNB monetáris tanácsának november végi kamatdöntő ülése előtt adott első előrejelzéseikben, a további kilátásokról azonban már eltérnek a vélemények: vannak olyan citybeli elemzők, akik már decemberre sem zárják ki a szigorítást, mások ezt csak a jövő év közepétől valószínűsítik.
Simor András szerint az együttműködés a kormány és a jegybank között jobb gazdaságot, jobb befektetői klímát és alacsonyabb kockázati felárat hozhat. A jegybankelnök azt is elmondta, hogy a tb-rendszerbe visszatérő magánnyugdíj-pénztári tagok megtakarításainak felhasználása a költségvetési kiadások csökkentésére indirekt módon 500 milliárd forinttal növeli az államadósságot.
A Magyar Nemzet információ szerint Simor András jegybankelnök és Király Júlia, az MNB alelnöke is önként lemondott a felsőoktatási intézményekben betöltött gazdasági tanácsi tagságáról.
Fidesz akcióterve volt a fő téma az MNB Monetáris Tanácsának legutóbbi kamatdöntő ülésén.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi stabilitási jelentése szerint ez év szeptember végén 17 magyarországi bank volt veszteséges.
Egyre kevesebben vesznek fel hitelt Magyarországon, de így is történelmi csúcson van a lakossági adósságállomány - írja a Magyar Nemzeti Bank novemberi jelentése.
Simor András szerint 8-10 év szigorú fiskális politika és évi közel 4 százalékos GDP-arányos külkereskedelmi többlet kell ahhoz, hogy Magyarország külső államadóssága a regionális társakéhoz hasonló kezelhető szintre kerüljön.
Járai Zsigmond, az MNB felügyelőbizottságának elnöke szerint a pártok kiemelkedő szakembereket választottak a jegybank felügyelőbizottságába kedden.
A Magyar Nemzeti Bank eladja a GIRO Zrt.-ben meglévő 7,3 százalékos tulajdonrészét, A jegybank december 14-ig várja a vételi ajánlatokat.
Az Országgyűlés kedden megválasztotta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) új felügyelőbizottságát (fb), a testület elnöke Járai Zsigmond volt MNB-elnök lett.
Az Országgyűlés kedden választhatja meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) új felügyelőbizottságát (fb), és annak elnökének Járai Zsigmond, volt MNB elnököt, miután Kövér László, az OGY elnöke hétfőn benyújtotta a határozati javaslatot.
Járai Zsigmond korábbi jegybankelnök lesz a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyelőbizottságának elnöke, a felügyelőbizottságot várhatóan kedden választja meg a parlament, és tagjai még aznap leteszik a hivatali esküt - mondta Missura Gábor, a CIG Pannónia Életbiztosító Zrt. szóvivője.
Októberben a bankrendszer szabad likviditása kis mértékben nőtt, az emelkedést - amely nagyobb részt az egynapos betétek, kisebb részben a kéthetes kötvény emelkedésében jelentkezett - elsősorban a hitelintézetek jegybankkal szembeni devizaswap átlagállományának csökkenése okozta - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken.