Döntött az MSZP: Gőgös Zoltán ül be Botka helyére a parlamentben
Decemberben tárgyal az MSZP az új baloldali politika irányairól – döntött a párt választmánya szombaton. Botka László parlamenti helyét Gőgös Zoltán veszi majd át.
Decemberben tárgyal az MSZP az új baloldali politika irányairól – döntött a párt választmánya szombaton. Botka László parlamenti helyét Gőgös Zoltán veszi majd át.
Harmadannyi pénzből gazdálkodott az LMP a mostani helyhatósági választásokon, mint négy éve, mert nem vett fel hitelt a párt, ehhez, és a többi körülményhez képest nem ért el rossz eredményt – mondta a hvg.hu-nak Schiffer András, a párt társelnöke. Az interjúban szóba került természetesen az ellenzékhez és a Fideszhez való viszony is, valamint a politikus legendás mobiltelefonja.
A 2014-es országgyűlési, európai parlamenti és önkormányzati választás értékelésével is foglalkozik az MSZP választmánya a szombati, zárt ülésen.
Az MSZP azt javasolja, hogy bizonyos cégek profitját adóztassák meg, és az ebből befolyó pénzt költsék az egyre durvuló gyerekszegénység csökkentésére.
Nemcsak Rákospalotán, hanem az Óbudán is vitát szült a baloldali összefogás polgármester-jelölési gyakorlata. Ott az LMP ment neki az Együttnek, mert nem tetszett a zöld párti polgármesterjelöltnek, hogy vetélytársa magát a teljes demokratikus ellenzék jelöltjének nevezi. Beadványa viszont elhasalt a Kúrián.
Még a jobbikosokat is meglepte, hogy egy polgári hagyományokkal bíró, az utóbbi években kormányzati hátszéllel fejlődő, fideszes nyugat-magyarországi városban nyerni tudtak. Tapolcán egy egykor a Fideszből indult rendpárti politikusuk vette át az irányítást. Dobó Zoltán "balos" programmal és akciókkal vált népszerűvé az utóbbi években. Igaz, győzelme inkább a személyes kiállásának köszönhető, mintsem a helyi Jobbik megerősödésének: pártja kisebbségben van az önkormányzatban, így kénytelen lesz együttműködni a szocialistákkal.
Gyökeres szervezeti átalakítást hajtana végre még az idén az MSZP új országos vezetése. Ennek részeként irodákat szüntethetnek meg és költöztethetnek új helyre, Tóbiás József információink szerint drasztikusan megváltoztatná a párt költségvetésének Budapest-vidék arányát is.
Szanyi Tibor már nem EP-delegációvezető, miután a gójmotoros-ügy miatt lemondott erről a posztjáról, helyette az ugyancsak MSZP-s Ujhelyi Istvánt választották meg baloldali EP-képviselők. Az MSZP elnöksége pedig visszafizetteti Szanyival azt a közpénzt, amelyből vendégül látta Brüsszelben a Gój Motorosokat.
Dörgedelmes közleményben szólítja fel az MSZP elnöksége Szanyi Tibort, hogy fizesse vissza a gój motorosok brüsszeli vendégül látásának költségeit, valamint fegyelmezze magát a továbbiakban.
Szanyi Tibor a szerdai bocsánatkérő sajtótájékoztatója előtt kezet fogott a sajtó minden jelen lévő munkatársával, de figyelmeztetett rá, miniszterelnökként ezt már nem fogja csinálni.
Szanyi Tibor szerdán sajtótájékoztatón mindenkitől elnézést kért azért, hogy az EP pénzén kiutaztatta Brüsszelbe a Gój Motorosokat, de lemondani delegációvezetői posztjáról egyelőre nem hajlandó, csak akkor, ha mindenki más is lemond a pozícióiról.
Három polgármester, akik a rajtuk lévő MSZP-s „bélyeg” ellenére fölényesen verték fideszes kihívóikat, sőt még a képviselő-testületet is visszahódították. Kettő közülük a kompromisszumok robotosa, egyikük Simicska cégével sem szégyellt tárgyalni, egy pedig igazi vadóc: négy évig háborúzott a kormánypárttal, és szinte minden csatáját megnyerte.
Utánanéztünk az eredményeknek, és megpróbáltuk összehasonlítani őket a tavaszi EP-választás számaival, ahol mindenki egymás ellen indult. A címben feltett kérdésre a válasz ez alapján: nem sokat. Együtt vagy koordináltan, a baloldal nagyjából ugyanazokra számíthat. És úgy tűnik, a baloldali szavazók különösebb skrupulus nélkül szavaznak át egymás között.