Bajnai-program: Mesterházy látja a közös kormányzás alapjait
Mesterházy Attila és az MSZP egyetért az Együtt-PM pártszövetség pénteken meghirdetett programjával.
Mesterházy Attila és az MSZP egyetért az Együtt-PM pártszövetség pénteken meghirdetett programjával.
Nem az a legfontosabb, hogy ő legyen a miniszterelnök, hanem az, hogy ne Orbán Viktor legyen még négy évig – így magyarázta Bajnai Gordon pénteken, hogy pártja elfogadta, az MSZP nevezze meg a baloldali ellenzék közös kormányfőjelöltjét. Az Együtt-PM szövetség bemutatta programját is: négy év alatt 220 ezer új munkahelyet hoznának létre, a közoktatásban az állam helyett ismét a szülők, a tanárok és a helyi közösségek dönthetnének az őket érintő kérdésekről, illetve a mainál igazságosabb, kétkulcsos adórendszert vezetnének be.
Az már nem tűnik kérdésnek, hogy Gyurcsány Ferenc befutó helyet kap az MSZP rovására az ellenzék közös országos listáján, de az még nyitott kérdés, konkrétan hol szerepeljen – információink szerint az is felmerült, hogy egy trükkel „lefelejtsék” a DK elnökét a szavazócédulákról. A tárgyalások érdemi része informális keretek között a hétvégén zajlik majd, az MSZP rendkívüli kongresszusát a január 25-i politikai nagygyűléssel egy napon tarthatják.
Egyelőre semmilyen konkrétumban nem állapodott meg egymással az MSZP, az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció.
Az MSZP szerint a családok többségének az életkörülményei és a kilátásai is romlottak, miközben a Miniszterelnökséget vezető Lázár János egy lakás árát mulatja el egy hétvége alatt.
Bajnait alkalmasnak tartotta, Mesterházyt viszont nem a közös lista vezetésére Juhász Péter, a Milla elnöke, ezért ajánlotta fel a lemondását. Mint mondta, Bajnait továbbra is "nagyon jó csávónak" tartja, de szerinte már ő is megkopott a folyamatban, ezért harmadik embert javasolt.
A szombathelyi ételosztás egyik igénylője szerint elkérték az adatait, az MSZP szombathelyi frakcióvezetője azonban azt mondja: nem történt visszaélés. Csak azoknak küldtek a szombati ételosztásról levelet, akik korábban hozzájárultak az adataik kezeléséhez. Az említett nő nem volt regisztrálva, ezért kérték tőle az adatait – számolt be a Magyar Nemzet.
A részletekről még nem akar beszélni, de Mesterházy Attila annyit elárult, hogy a jövő hét végére lezárulnak a baloldali ellenzéki pártok közötti egyeztetések. Az MSZP elnöke ezt a Gyurcsány Ferenccel, Bajnai Gordonnal és Karácsony Gergellyel folytatott megbeszélés után árulta el.
Ha nyerni akarnak, sőt, ha csak elkerülnék a Fidesz újabb, mindent elsöprő győzelmét, a baloldali ellenzéki pártoknak muszáj volt lépniük. A választási matematika kegyetlen dolog, de megmutatta, hogy az augusztusi megállapodás nem a jelenlegi erőviszonyokra íródott, ma már a tisztes helytálláshoz is tömbösödnie kell a baloldalnak, ellenkező esetben egymást ütik el a mandátumoktól.
Az MSZP és az Együtt-PM lelepleződésként értékeli, hogy a TV2 új tulajdonosai eladói hitel révén vásárolták meg a tévécsatornát, noha az ellenzéki pártok szerint valószínűtlen, hogy képesek lesznek nyereséggel üzemeltetni.
Gyurcsány Ferenc újratöltve. Ezt a produktumot volt képes a haladó értelmiség három és fél év alatt előállítani, ami nem csoda, ha azt vesszük, hogy az ország egyáltalán nem érdekli őket.
A balmazújvárosi önkormányzatnál folyó rendőrségi eljárás kiterjesztését kezdeményezi a zöldhatóság volt vezetőjére, Tolnai Jánosné Szatmári Katalinra az MSZP Hajdú-Bihar Megyei Területi Szövetsége - jelentette be a szövetség elnöke. Az MSZP információi szerint Tolnai Jánosné cége, a Kertes 1997 Kft. annak a balmazújvárosi önkormányzatnak is készített tanulmányokat, amely ellen most a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást folytat hivatali visszaélés gyanúja miatt.
Bajnai arcára is az volt írva, amit Gyurcsány kiposztolt a Facebookra, csak nála mást jelentett – írja Török Gábor politikai elemző.
Az MSZP felszólítja Orbán Viktort, hogy haladéktalanul hozza nyilvánosságra mit döntött a kabinet első ülésén a devizahitelek ügyében – közölte a szocialista Simon Gábor.
Enyhén szólva nem fogadta kitörő öröm az MSZP-ben, hogy a Demokratikus Koalícióval kötendő választási megállapodás eredményeként Gyurcsány Ferenc az ellenzéki szövetség egyik vezetőjeként juthat jövőre parlamenti mandátumhoz. A szocialisták tisztában vannak vele: a volt kormányfő nem titkolt ambíciója, hogy legkésőbb 2018-ra a jelenlegi demokratikus ellenzék vezetője, és ebből a pozícióból négy év múlva Orbán Viktor ellenfele legyen.
A Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. többségi tulajdonának visszavásárlására és állami kézbe adására tesz javaslatot az MSZP pécsi városi frakciója a baranyai megyeszékhely közgyűlésének következő ülésén.
Azt remélték, Gyurcsány elviszi magával az elmúlt nyolc évet. Így viszont nem maradt semmijük.
A Jobbik szerint "a Mesterházy-Bajnai-Gyurcsány alkotta bűnszövetség a vesztes csapaton ne változtass elvét követi", és összefogásuk új mottója: együtt 2010.
Az MSZP és az Együtt-PM körül olyan gyorsan pörögtek az események, hogy a jelek szerint a párt kampányfelelősei sem számítottak ekkora fordulatra.
Miután az MSZP és az Együtt-PM arról állapodott meg, hogy közös ellenzéki listát indítanak, és a Demokratikus Koalícióval is tárgyalást kezdenek, Gyurcsány a Facebookon jelentette be, hogy hazaindul külföldről.