Pálinkás József: változatlan formában marad fenn a SZIMA
A Magyar Tudományos Akadémia 1992-es közgyűlésének megfelelően változatlan formában marad fenn a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia (SZIMA).
A Magyar Tudományos Akadémia 1992-es közgyűlésének megfelelően változatlan formában marad fenn a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia (SZIMA).
Pálinkás Józsefet választotta újabb hároméves ciklusra a Magyar Tudományos Akadémia elnöki posztjára kedden az MTA 181. közgyűlésén.
Az akadémiai kutatóintézetek nagyon közel állnak ahhoz, hogy likviditási gondjaik legyenek. Ha csődöt jelentenek, az egész magyar kutatás-fejlesztési rendszer veszélybe kerülhet - erről Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke beszélt a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke a 16 éves korhatár mellett érvelt a PISA 2009 címmel tartott csütörtöki budapesti konferencián, amelyen Pokorni Zoltán (Fidesz) , az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának tagja is felszólalt. Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerint is a tankötelezettséget 16 éves korig kellene fenntartani.
Az MTA elnöke azzal indokolta a kezdeményezést, hogy a volt amerikai elnök "semmilyen történelmi összefüggésbe nem hozható" azzal a közterülettel, amelyen Széchenyi István alkotásai - az Akadémia, a Lánchíd, az első magyar dunai gőzhajóállomás - találhatóak.
A tömegkultúra napi 24 órában termeli a 15 perces hősöket, ám vannak, akik egy egész életen át emlékeznek majd rájuk. Raátz Judit névkutatót kérdeztük a magyar névadási szokásokról; mesélt divatról és hagyományról.
Navracsics Tibor az alkotmányosságba vetett hit megrendülésével, Szájer József a jelenlegi alaptörvény ideiglenességével és a XXI. század kihívásaival indokolta az új alkotmány elfogadásának szükségességét egy nemzetközi szakértői konferencián pénteken.
Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke nem kíván sem Heller Ágnes védőügyvédje, sem Budai Gyula kormánybiztos szárnysegédje lenni. Az fn.hu-nak adott, kedden megjelent interjújában az MTA elnöke leszögezte, hogy a filozófuspályázatokhoz kapcsolódó elszámoltatási ügyről megvan a saját kialakult álláspontja, amely nem esik egybe sem Heller Ágnes, sem a különböző sajtótermékek álláspontjával.
A jelenlegi vezetők nem kapnak kihívót a Népszabadság szerint.
A német filozófusok egy olyan levél alapján fogalmazták meg álláspontjukat, melyet Tengelyi László németországi professzor juttatott el hozzájuk - állítja Boros János, a Magyar Tudományos Akadémiai (MTA) filozófiai kutatóintézetének igazgatója.
Mindenki megtalálja a kiskapukat, és azt, hogyan juthat jelentős összegekhez a magyar pályázati dzsungelben - mondta az MTA elnöke a Magyar Televízióban.