Újrahasznosított hátizsákot villantott Orbán
A miniszterelnök Macedóniába utazott a többéves darabbal.
A miniszterelnök Macedóniába utazott a többéves darabbal.
Lehet azon vitatkozni, jó ötlet-e, hogy a magyar állam beszállt a Budapestet a balkáni fővárosokkal összekötő légihidak finanszírozásába, illetve meglesz-e ennek a gazdasági haszna, lásd még „keleti nyitás”. Az viszont tény, hogy egy kis előre tervezéssel mostanában fillérekért el lehet jutni egy sor egzotikus balkáni célállomásra. Nade hogyan tovább? És eleve, melyik városba érdemes egyáltalán terveznünk? Podgorica, Pristina, Szarajevó, Szkopje, Szófia vagy Tirana?
Szerda délután Aleksandar Vučić szerb és Zoran Zaev macedón államfő telefonon tárgyalt egymással, majd közös közleményt adott ki. Ebben sem kémkedésről, sem Koszovóról nem esik szó, annál inkább a kétoldalú kapcsolatok felvirágoztatásáról. Plusz világbéke. A háttérben valójában egy kínos kémügy állhat.
A szkopjei szerb diplomaták váratlan visszahívását Belgrádban hivatalosan azzal magyarázzák, hogy a macedónok megfigyelték őket, de a háttérben inkább az állhat, hogy Macedónia kész támogatni a szerbek által el nem ismert Koszovó UNESCO-tagságát.
Szerbia vasárnap este indoklás nélkül sürgősen hazarendelte a szkopjei nagykövetség összes dolgozóját. Állítólag azért dühös a szerb kormány, mert Macedónia támogatja Koszovó felvételét az UNESCO-ba.
Egyik fél sem mond egyelőre semmit, a hivatalos magyarázat szerint konzultációról van szó. Update. titkosszolgálati akciót kezdeményezett volna Macedónia Szerbia ellen?
A maffiavezér évtizedek óta kereskedett nőkkel, majd lecsukták, de szabadulása után azt állította, hogy legális üzletbe fogott.
Gazdasági stabilitásra és világszerte elfogadott dokumentumokra vágynak.
Akár Macedónia nevének megváltoztatására is hajlandó lenne Zoran Zaev miniszterelnök annak érdekében, hogy a nyugat-balkáni ország euroatlanti integrációja folytatódhasson – ez derült ki abból az interjúból, amelyet az új macedón miniszterelnök a szkopjei állami televíziónak (MRT) adott.
Az elmúlt napokban kiderült, mennyi hatása van Brüsszelnek a balkáni országokban zajló folyamatokra: kevesebb, mint Washingtonnak.
A macedón belügyminiszter szerint nem sikerült kizárnia a politikát a rendőrségből, és ezt a csütörtöki események is bizonyították.
Bombaként robbant tavaly Macedónia saját Wikileaks-botránya, amelybe Nikola Gruevszki volt miniszterelnök belebukni látszik. Most sorosozó-albánozó jobboldali mozgalmakkal megtámogatva próbál visszatérni a hatalomba.
A jobboldalt támogató tüntetők törtek be csütörtökön a macedón parlamentbe azt követően, hogy a szociáldemokraták és az albán kisebbségi pártok új házelnököt választottak meg anélkül, hogy erre felhatalmazást kaptak volna. A tüntetők székekkel dobálták meg a képviselőket, egy kisebb verekedés során több képviselő, köztük a szociáldemokraták vezetője, Zoran Zaev is megsérült.
Bő két éve zajlik Macedóniában egy olyan belpolitikai válság, amelynek frontvonalában a jobboldaliak Soros Györgyöt láttatják. Ami viszont különbség Magyarországhoz képest, hogy a macedónoknak sikerült Washingtonban is támogatót találniuk az amerikai milliárdos vélt beavatkozása ellen.
Sorosozott, kicsit határzárazott a macedón köztársasági elnök Budapesten. A két ország a leginkább sorosozós időszakát éli.
A köztévé állítása szerint Macedóniában egy januárban alakult Soros-ellenes szervezet szervezi a demonstrációkat.
Mintha csak egy franchise sorozatot vettünk volna meg az oroszoktól, úgy csengenek vissza az Orbán-kormány civilellenes hadjáratában az orosz propagandagépezet szólamai. A lejárató kampányt apportáló, a "sorostalanítást" kormányprogrammá emelő tekintélyelvű rezsimek sem válogatnak az eszközökben, sőt a boszorkányüldözés kronológiája azt mutatja: van még hova süllyednünk.
A Macedóniában kormányon lévő jobboldali-nacionalista kormánykoalíció vezetője meghirdette a „de-sorosizáció” programját, s megkezdődött a magyar származású üzletember által támogatott szervezetek ellenőrzése. A szerbiai elnökválasztáson induló ellenzéki jelöltek is "Soros zsoldjában állnak" a regnáló kormány szerint.
Megismételt választást tartottak vasárnap az északnyugat-macedóniai Tearce városában, a voksolás eredménye pedig akár a két hete tartott előrehozott parlamenti választás végeredményét is megváltoztathatja.
Legkevesebb tizenöt emberéletet követelt a szombat esti ítéletidő Macedóniában - közölte a Plusinfo macedón internetes portál vasárnap honlapján a belügyminisztérium adataira hivatkozva.