Egyszerre sárgás és kék az ég a NASA újabb Mars-fotóján
Ez persze nem lehetséges, a képet utólagos szerkesztéssel tették ilyenné, hogy bemutassák a különböző napszakokat. De a látvány így is magáért beszél.
Ez persze nem lehetséges, a képet utólagos szerkesztéssel tették ilyenné, hogy bemutassák a különböző napszakokat. De a látvány így is magáért beszél.
Az orosz kutatók 120 napra zártak össze izolált környezetben egy nemzetközi csoportot, hogy kiderüljön, miként viselkednének az emberek a Marson. A jelek szerint egy ilyen utazásban komoly kockázatok is rejlenek.
A SpaceX első embere, Elon Musk szerint a Földet több olyan veszély is fenyegeti, amiket nem tudunk elhárítani. A megoldás: máshova kell menjünk.
A NASA Mars-járója, a Perseverance újabb sziklát vizsgált meg, és érdekes dologra bukkant.
A paradicsomok termesztéséhez a Mojave-sivatagból származó homokot használtak, amit aztán egy különleges üvegházba vittek. A munka eredményének elsősorban az űrhajósok örülhetnek.
A Curiosity 2012 óta kutatja az életre utaló nyomokat a vörös bolygón.
Klim Sipenko a Nemzetközi Űrállomáson zajlott forgatások során megvilágosodott, és most már csak ilyen körülmények között akar dolgozni.
A jövő űrhajósai nemcsak a Holdra, hanem a Marsra is eljuthatnak. Utóbbi planétán viszont nagy kérdés, hol, milyen körülmények között fognak élni és kutatni. Egy építésziroda már tudja, az ötletet pedig a NASA is támogatja.
A Perseverance marsjáró felvételei alapján úgy tűnik, a Jezero-kráter egykoron tó volt a bolygó felszínén.
Október közepéig szüneteltetni fogja a kommunikációt a vörös bolygón lévő Mars-járóival a NASA a bolygók együttállása miatt, amikor a Nap a Föld és a Mars között tartózkodik – jelentette be az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) .
A 14. repülést hajtotta volna végre az Ingenuity, ám a rendszere egy hibajelzés miatt törölte a tesztet.
A Costa Rica-i Ad Astra Rocket Company egy nukleáris hajtóművet fejlesztett, ami jelentősen lerövidítheti a Mars-utazás hosszát.
Augusztusban, valamint szeptember közepén is elcsípett egy-egy Mars-rengést a NASA InSight nevű eszköze. Ez utóbbi volt az eddigi legérdekesebb.
A Perseverance marsjáró által a marsi sziklából vett kőzetminta már át is esett egy gyors elemzésen, és ez alapján izgalmas dolgokra számíthatunk a jövőben.
Tudósok egy csoportja létrehozott egy anyagot, amelyet akár az első marsi „téglának” is nevezhetnénk. Csakhogy ebben másfajta alkotóelemek vannak, mint az igazi téglában.
A cég által épített Starship űrhajónak, amely egyszer valamikor embereket vinne a vörös bolygóra, valahogy kommunikálnia kell a földi személyzettel is. Musk szerint a Starlink-hálózat erre is jó lesz.
Az ELU nevű robot a páradús levegőből nyeri ki a vizet, a folyamatban pedig a mesterséges intelligencia is besegít.
A robot sikeresen mintát vett egy másik bolygó, a Mars kőzetéből, hogy visszajuttassa a Földre. Ilyesmi még sosem történt az emberiség történetében.
A kínai marsi helikoptert egy spektrométerrel szerelnék fel a tudósok.
A Kaliforniai Egyetem tudósai szerint érdemes néhány dolgot figyelembe venni, mielőtt embert küldünk a Marsra, hogy a küldetés a lehető legkisebb kockázattal járjon.