Szelfit küldött a kínai Mars-járó
Az 1,85 méter magas és 240 kilós rover május 22-én érkezett meg a vörös bolygóra.
Az 1,85 méter magas és 240 kilós rover május 22-én érkezett meg a vörös bolygóra.
Megkezdte első tudományos kutatássorozatát a Marson a Perseverance. A NASA járműve dél felé tart, hogy megvizsgálja a Jezero kráter fenekét ősi mikrobiális élet jelei után kutatva.
A Marson nem igazán jellemzőek a felhős napok, de nemrég egy ilyen időszak köszöntött be. A NASA egyik műszere azonnal gyűjteni kezdte az adatokat.
Az Ingenuity a repülés utolsó szakaszában már nem tudott a navigációs kamerájára hagyatkozni.
Vasárnap történelmet írt Kína: a világon harmadik országként sikerült landolniuk a Marson. Az odaküldött Zhurong nevű marsjáró most hazaküldte az első fényképeket.
A NASA ügyeskedett egy kicsit az Ingenuity harmadik repüléséről készült videóval, így már 3D-ben is megnézhetjük a küldetést.
A marsi helikopter új helyre repült, de itt sem marad túl sokáig: hamarosan továbbszáll és megpróbál mintát venni a légkör azon részeiből, ahova a marsjáró nem jut el.
A NASA közzétette a felvételt az Ingenuity hangjáról.
A kutatók arra kíváncsiak, hogyan lehet a legkevesebb idő alatt uborkát és paradicsomot nevelni szokatlan körülmények között.
Elsőre nem sikerült, harmadik nekifutásra azonban már összejött a NASA újabb marsi repülése. Az Ingenuity pénteken negyedik alkalommal emelkedett a vörös bolygó légkörébe.
A mérnökök egyébként is azzal számoltak, hogy nem lesz sikeres az összes próbálkozás.
Miután az első három repülést probléma nélkül hajtotta végre a Marson a NASA helikoptere, az Ingenuity, a szakemberek most egy negyedikre is parancsot adnak a gépnek.
Az Amerikai Szeizmológiai Társaság (SSA) idei éves találkozóján a Zürichi Műszaki Egyetem munkatársa, Savas Ceylan számolt be az InSight földi csapatának, a The Marsquake Service-nek a marsrengések észlelése során végzett munkájáról, a bolygó szeizmológiai katalógusának készítéséről.
Túl van a harmadik bevetésén az Ingenuity nevű kis drón, amely ezúttal nemcsak a megtett távot, hanem a sebességét is növelte.
Sorra gyűjti újabb marsi küldetésének első pillanatait a NASA. Ezúttal az Ingenuity drón második repülése közben készült egy olyan felvétel, amilyen korábban még nem.
A NASA szakembereinek négy órát kellett várniuk arra, hogy kiderüljön, sikeres volt-e az Ingenuity újabb repülése.
Sikerrel vizsgázott a rover (nyitóképünkön is látható) MOXIE nevű eszköze, amely mintegy 800 Celsius-fokon gyártott le oxigént a vörös bolygón. Nem valami sokat, de ez is jelentős eredmény.
A napokban megtörtént, ami korábban még soha: irányított repülést hajtott végre a NASA egy idegen égitesten. A páratlan manőverről videó is készült.
Hétfőn irányított repülést hajtott végre egy idegen bolygón a NASA, illetve az emberiség. Soha ilyen korábban nem történt.
A Qualcomm még 2014-ben mutatta be a Snapdragon 801-es processzort, amit az akkori androidos mobilokba szántak. Most kiderült, ugyanilyen dolgozik az Ingenuity-ben is.