Megvizsgálták a Marson rögzített hangokat, érdekes eredmény született
A marsi légkörben másként terjednek a hangok, mint a Földön. A NASA szakemberei kiszámolták, ez pontosan mit jelent.
A marsi légkörben másként terjednek a hangok, mint a Földön. A NASA szakemberei kiszámolták, ez pontosan mit jelent.
A tervek szerint 200 évig tartana a Vénusz terraformálása, hogy az az ember számára is lakható bolygó legyen. A problémát viszont nemcsak ez jelenti.
A NASA egy különleges tudományos vizsgálat miatt irányít rakétákat a sarki fényre.
Új tudományos eredményeket tár a közönség elé a NASA március 30-án. Hogy miről lesz szó, azt még nem tudni, de azt igen, hogy a Hubble-höz kötődik.
Az elkészült képi anyag – mely valójában 25 fotó összeállításából született meg – a Nap március 7-i állapotát mutatja.
Matthias Maurer és Raja Chari többek között azért hagyták el a Nemzetközi Űrállomást, hogy kicseréljenek egy kamerát a szerkezeten.
Március 21-én 65 új taggal bővítette a már felfedezett exobolygók listáját a NASA.
Az Európai Űrügynökség űrteleszkópja, a Gaia örökítette meg a Földtől 1,5 millió kilométerre keringő James Webb űrteleszkópot.
A NASA űrhajósa, Mark Vande Hei a körülmények furcsa alakulása miatt megdöntötte az amerikai Scott Kelly rekordját, és ezzel ő lett a NASA asztronautája, aki a legtöbb időt töltötte el egyhuzamban a világűrben.
Az SLS és a csúcsára helyezett Orion űrhajó 11 órát utazott, mire elérte a Kennedy Űrközpont 39B jelű indítóállomását. Az a szerkezet se semmi, amin kivitték.
Még az Apollo-17 repülése során gyűjtötték be az űrhajósok azokat a holdmintákat, amik azóta is érintetlenül hevernek egy speciális tárolóban. A NASA azonban már nagyon szeretné felnyitni, és ezt hamarosan meg is teszi.
A NASA marsjárója, a Perseverance kamerája előtt három porördög is megjelent nemrég. Az ezekről készített képeket animációba fűzte össze a szervezet egyik mérnöke.
Eredeti NASA-fényképekre lehetett licitálni egy koppenhágai aukción, melyen több mint 170 ezer dollár (58,2 millió forint) folyt be az eladott fotókból.
A NASA a Psyche 16 jelű aszteroidához szeretne eljutni egy új űrszonda segítségével. Az utazás során 2,4 milliárd kilométert kell megtenni.
A Curiosity amerikai Mars-járó a Perseverance nevű „kollégája” mellett végzi tudományos munkáját. A szerkezet ezúttal a vörös bolygó felhőit tanulmányozta.
Egy kő került a Perseverance egyik kerekének belsejébe, de látszólag nem gátolja a rover mozgását.
A Jilan város közelében felfedezett mélyedés egy úgynevezett becsapódási kráter. Csak egy ilyet találtak korábban Kínában.
Az Egyesült Arab Emírségekben élő Sacha Jafri művét választotta ki az amerikai űrhivatal arra, hogy első műalkotásként a Hold felszínére juttassa.
Februári startot terveztek, a szakemberek azonban előbb márciusra, majd április-májusra halasztották az Artemis nevű Hold-misszió első, még emberek nélküli rakétatesztjét. A Space Launch System (SLS) a NASA eddigi legfejlettebb hordozórakétája.
A NASA szerint nagyon fontos nyomon követni a Nap tevékenységét, mert időnként kiszámíthatatlanul viselkedik. Így történt ez a minap is.