Az egyik legveszélyesebbnek tartott égitestet is megnézi a NASA hazafelé tartó szondája
A 2004-ben észlelt Apophis nevű kisbolygó a következő száz évben háromszor is megközelíti a Földet.
A 2004-ben észlelt Apophis nevű kisbolygó a következő száz évben háromszor is megközelíti a Földet.
Újszerű megoldással kísérleteznek a Szilícium-völgyben található Ames Kutatóközpontban: folyékony lencséket gyártanának az űrben az űrteleszkópokhoz.
A NASA közzétett egy fotót egy marsi kráterről, aminek egyes részei úgy néznek ki, mintha egy emberi ujjlenyomatot látnánk a magasból.
Ha minden a tervek szerint halad, 2022 negyedik negyedévében elindulhat a Hold felé a Peregrine nevű űrszonda.
Egy X2.2-es napkitörést észleltek csütörtök délelőtt a műholdak, ami az egyik legerősebb ilyen jelenség.
A GRX-810 képes az 1093 Celsius-fokot is kibírni, és minél nagyobb hőnek van kitéve, annál ellenállóbb.
A kitörést a Nap keleti oldalán lévő 2994-es és 2993-as régiókban észlelték. Itt az utóbbi időben több ilyen jelenség is zajlott.
A NASA InSight nevű marsi szondája több fotót is készített a marsi napfelkeltéről, amit egy videóba fűztek össze a tudósok.
A C/2014 UN271 jelű égitest a csillagászok által valaha észlelt legnagyobb üstökös. A Naprendszer határán lévő régióból érkezett és oda is megy vissza – évmilliók múlva.
A NASA és a Nissan közösen forradalmasíthatja az akkumulátorokat. A technológia bevezetése 2024-ben indulhat meg, 2028-ra pedig már tömeggyártásba is küldhetik az egységet, amely gyorsabban tölthető, és kevesebb helyet is foglal, mint a jelenlegi lítium-ion akkumulátorok.
Két galaxis látványos ütközésével, illetve az azt eredményező háromszög formával bővítette a kutatók fotóalbumát a Hubble űrteleszkóp.
A NIRSpec (Near-Infrared Spectrograph) a közeli infravörös tartományban végez méréseket. Ez a méregdrága teleszkóp az egyik legizgalmasabb tudományos műszer.
A Perseverance a fejlett önvezető módjának köszönhetően minden eddiginél ügyesebben navigál a Marson.
Drága mulatság, és más szempontból is rossz ötlet lenne a valóságban gyakorlatozniuk a műholdakért felelős katasztrófavédőknek. Az viszont nem ártana, ha minél több tapasztalatot szereznének a műholdbalesetek ritka műfajában.
A szomszédos égitest, vagyis a Hold felszíne tele van kráterekkel, amiket a becsapódó űrsziklák vájtak ki. Az egyik különösen érdekes.
Az Új-Mexikóban felépített berendezés 8000 kilométer/órás sebességre képes felpörgetni a kilövésre váró dolgot – például egy rakétát.
A Perseverance nemrég egy olyan fotót készített, amin a rover landolásához használt ejtőernyő is látható.
Az amerikai űrhivatal most adta hírül, hogy a Curiosity marsjáró még március 18-án ért egy olyan terephez, amin nem tudott volna áthajtani.
A Föld körül zajló űresemények közül többet még csak alig érteni. Ezek közé tartozik az úgynevezett elektroneső is, melynek egy új forrását azonosították a témában jártas kutatók.
Sárneczky Krisztiánnak köszönhetően Magyarország egyre előkelőbb helyet foglal el az aszteroidavadászok versenyében – írja a Space.com.