Bárki segítheti a NASA-t az űrruhák tesztelésében
Sajtóközleményében kéri az átlagemberek segítségét a NASA. Nem lesz hálátlan a jó ötletekért.
Sajtóközleményében kéri az átlagemberek segítségét a NASA. Nem lesz hálátlan a jó ötletekért.
Kék az ég azon a fotón, amelyet a Pluto mellett elhaladó New Horizons űrszonda a múlt héten küldött a Földre és az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) csütörtökön tett közzé.
Az Apollo-program keretén belül fényképezőgépeket is vittek a Holdra, nem csak űrhajósokat. Az archívum kezelői most úgy döntöttek, hogy az összes képet feltöltik a netre. Bárki nézegetheti és ingyen letöltheti őket.
Az űrből fotózta le a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó Scott Kelly amerikai űrhajós a Karib-térséget fenyegető Joaquin hurrikánt. A fotót a NASA tette közzé pénteken.
Az eddigi legjobb minőségű felvételeket tette közzé NASA a Pluto holdjáról, a Charonról.
A NASA videójából kiderül, mi is áll a mai, a szokottnál nagyobbnak és fényesebbnek tűnő Hold látványának hátterében.
Egy twitteres bejegyzésben állították be Napnak a Holdat.
A Nemzetközi Űrállomásnak köszönhetően csodás felvételeink vannak arról, hogy 5 különböző égi jelenség hogyan fest az űrből. Ilyen szépet sosem lát a Földről, érdemes átnézni a válogatást.
Mindenki lehet űrkutató, csak egy PC kell hozzá, és a Kerbal Space Program.
Rejtélyes fényes foltok, piramis alakú hegyek és mély kráterek láthatók a Dawn-űrszondának a Ceres törpebolygóról készített legújabb felvételein.
A Star Trek tévésorozatból ismert Uhura hadnagyot alakító Nichelle Nichols is részt vesz a világ legnagyobb repülő űrteleszkópja, a Sofia egy szeptemberi küldetésén - írta a The Hollywood Reporter.
Három úgynevezett szuperföldet fedeztek fel egy törpecsillag körül a Genfi Egyetem tudósai, akik megfigyeléseik eredményeit az Astronomy & Astrophysics című szaklapban ismertetik.
Új, a Földhöz hasonlító bolygót fedezett fel a Kepler űrtávcső a Tejútrendszerben – jelentette be a NASA, az Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatala magyar idő szerint csütörtök este. A sajtótájékoztatót nagy várakozás előzte meg, sokan Föld 2.0-ként, illetve a Föld unokatestvéreként emlegetik a bolygót, ahol akár az élet kialakulásához is alkalmasak lehetnek a körülmények. Eljutni oda azonban a mostani technológiával lehetetlen, számításaink szerint 24,7 millió évet emésztene fel az odaút.
Vajon hogyan nézhet ki másfél millió kilométeres távolságból a Föld? Íme egy – a szó szoros értelmében – látványos válasz.
A NASA űrszondája magyar idő szerint az éjszaka közepén megerősítette, hogy sikeresen elhaladt a Plútó mellett. A New Horizons másodpercenkénti 14 kilométeres sebességre gyorsulva száguldott el az égitest mellett.
Bonyolult számítások, fejlett űrtechnológia és egy 9 éven át tartó út kellett ahhoz, hogy a New Horizons űrszonda 12 500 km-re megközelítse a Plútót.
Még el sem érte a Plútót a NASA New Horizons űrszondája, de már a megközelítés során olyan felvételt készített a törpebolygóról, ami látványosan mutatja meg a misszió jelentőségét.
9 és fél évig utazott New Horizons szonda, hogy végre elérje a naprendszer legtávolabbi "bolygóját", a Plútót. Szerda este egyedülálló, új felvételek láthatnak napvilágot a távoli törpebolygóról.
A NASA olyan oldalt készített, ahol bárki felfedezheti a Mars eddig ismert terepeit, a 2D és 3D térképen bejelölhetők a kedvenc részek, angol tudással pedig részleteket is megtudhatunk a bolygó legérdekesebb pontjairól.