Dzsudzsák Balázzsal készült burkolt reklám miatt büntették meg a TV2-t
A csatornának közel négymillió forintot kell fizetnie.
A csatornának közel négymillió forintot kell fizetnie.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa egy bejelentés nyomán indít közigazgatási hatósági eljárást a Rádió 1 szolgáltatója ellen.
Fontos, már hazánkban is terjedő veszélyre hívja fel a figyelmet keddi közleményében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH): ez a hívószám-hamisítás (angol nevén phone number spoofing, vagy caller ID spoofing).
Magyarországon az elmúlt két-három évben terjedt el az előfizetés mellett igénybe vehető lekérhető – streaming – videótartalmak használata. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) évente végzett reprezentatív felmérése szerint legutóbb már a háztartások közel fele – 44 százaléka – nézett filmeket vagy sorozatokat ezeken a csatornákon. Sőt, az elmúlt két évben megindult a televízió-előfizetések lemorzsolódása is.
Az elégséges internetről végzett kutatást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). Az eredmények számos érdekes részletre rámutatnak például arról, hogy hány gigabájtnyi mobilinternet és mekkora otthoni sávszélesség az, mely a magyarok szerint kielégítő.
Júliustól az internetszolgáltatás mindenkit megillet, a legszegényebbek számára még egy kötelezően alacsony ár is életbe lépett. Ám sem a távközlési cégek, sem a médiahatóság nem érdekelt abban, hogy a szolgáltatás ismert és népszerű is legyen.
A Metropol az ítélet után sem hagyott fel a hajléktalanokat vegzáló cikkek megjelentetésével.
A kormány vezérletével átrendeződött a távközlési piac, alig van verseny, a szabályozás a szolgáltatók érdekében változott, a hatóságokat nemigen hatják meg a fogyasztói panaszok.
A nyugat-európai és egyesült államokbeli intenzitásnál ugyan kevésbé erősen, de már Magyarországon is találkozni olyan kihívásokkal, amelyek a fiatalok fizikai sérülését vagy akár halálát is okozhatják.
Terézváros polgármestere szerint akár működik a telefonfülkékben a készülék, akár nem, akár kártyás, akár érmés, akár vécének használják egyesek, akár szemetesnek, az oldalán lévő hirdetések jól jövedelmezhetnek. Egyetlen fél profitál belőle: a Magyar Telekom.
Egy átlagos napon a tíz legnépszerűbb pornográf tartalmú weboldal közel 620 ezer magyar figyelmét köti le, egy hét alatt pedig mintegy 1,7 millió felhasználóét – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legújabb kutatásából.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által működtetett Internet Hotline (IH) 2022-ben 2758 bejelentést kezelt, amelynek több mint 50 százaléka – a korábbi évekhez hasonlóan – gyermekkel szembeni szexuális visszaélést rögzítő tartalmakkal kapcsolatban érkezett, de más dolgok is kiderültek.
Több mint 12 ezerszer játszották le 2022-ben a hazai rádiók.
Nem csupán a szoftverek vásárlásakor, de azokon belül is számos olyan bevételszerzési formával találkoznak a játékosok, amely a nagyobb pénzügyi tudatosság kialakításának szükségességét jelzi számunkra. A gyerekek esetében ezen a szülőknek is érdemes elgondolkozniuk – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).
Már abszolút fölénybe kerültek a mobiltelefonok a hagyományos számítógépek és laptopok mellett – ez, és még sok más érdekesség is kiderült az NMHH legfrissebb, magyar internetezési szokásokkal foglalkozó kutatásából.
Az RTL Celeb vagyok, ments ki innen! egyik műsorában hozták megalázó és kiszolgáltatott helyzetbe a kolumbiai gyermeket.
A három legnagyobb mobilszolgáltató nyilvánosan elérhető lakossági számlás (post-paid) díjcsomagkínálatában jelentős változások történtek 2023 első negyedévében. Egyrészt két szolgáltató (Vodafone és Yettel) ezen időszakban új díjcsomagokat vezetett be a piacra. Másrészt a két cég mellett a Magyar Telekom is végrehajtott díjkorrekciós áremelést. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) összefoglalta, mi történt az idei első negyedévben.