Az izraeli kormány állítása szerint nem tud információt adni a lehallgatási botrányról
A Magyar Hang pár perc alatt választ kapott a kérdéseire.
A Magyar Hang pár perc alatt választ kapott a kérdéseire.
Feljelentést tesz a titkos megfigyelési gyanú ügyében a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke. Stummer János a hvg.hu-nak azt is mondta: mihamarabb meghallgatná a nemzetbiztonsági bizottság a titkosszolgálatokat, az ellenzék pedig parlamenti vizsgálóbizottság létrehozását kezdeményezi.
A miniszter az első politikus a kormányból, aki mondott bármit is az izraeli kémprogrammal kapcsolatos ügyről.
Will Cathcart szerint figyelmeztető jelnek kell venni a Pegasus-botrányt.
Az NSO rágalmazási pert fontolgat a botrányt kirobbantó újságírói csapat ellen.
Valamilyen furcsa okból az Origo sem írt róla, a közmédián sincs nyoma az ügynek.
Az ellenzéki politikusok beismerésnek tekintenék a rendkívüli ülés kormánypárti bojkottját.
Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust - derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is. A lap többükkel beszélt is. Kutatásuk során arra utaló közvetett bizonyítékokat találtak, hogy a titkos megfigyelések mögött a magyar állami szervek állnak.
1,15 millió dollárt számlázott azért az izraeli NSO, mert Pegazus nevű kémszoftvere megfigyelt 10 IPhone-t. Nem rossz üzlet, de mi van akkor, ha kémszoftver rossz kezekbe kerül? Ennek járt utána a Haaretz munkatársa.