Szkripal házában lehetett a méreg a rendőrök szerint
Az egykori orosz-brit kettősügynök, Szergej Szkripal és lánya valószínűleg a 66 éves férfi otthonában érintkezhetett a merénylő által elhelyezett idegméreggel – jelentette be a brit rendőrség.
Az egykori orosz-brit kettősügynök, Szergej Szkripal és lánya valószínűleg a 66 éves férfi otthonában érintkezhetett a merénylő által elhelyezett idegméreggel – jelentette be a brit rendőrség.
A brit legfelső bíróság érvénytelenítette azt a határozatot, amellyel szabadlábra helyezték a többszörös nemi erőszakkal és molesztálással vádolt brit John Worboyt. A férfit ugyan csak egy erőszakért, valamint öt molesztálás miatt ítélték el, valószínű, hogy 2002-2008 között több mint száz nő ellen követett el bűncselekményeket.
A Cunard és a P&O hajózási céget is birtokló óriás, a Carnival Corporation ellen hirdettek bojkottot a nemzetközi melegszervezetek, miután a vállalat egyes hajóin megtiltották a melegházassági szertartások lebonyolítását.
Oroszország legalább hatvan amerikai diplomatát fog kiutasítani válaszként arra, hogy Washington hatvan orosz követségi és ENSZ-diplomatát küld haza – idézte a RIA hírügynökség Vlagyimir Dzsabarovot, az orosz parlament felső házában működő külügyi bizottság alelnökét.
Jeremy Corbyn, a brit Munkáspárt vezére képtelen kezelni a párton belüli antiszemita megnyilvánulásokat. Ez azért van így, mert a politikus annyira beleragadt a maga szélsőbaloldali politikai nézeteibe, hogy ösztönszerűen ellenségesen viselkedik a fősodorban lévő zsidó szervezetekkel – áll a nagy-britanniai zsidókat tömörítő szervezetek által közzétett nyílt levélben.
A brit rendőrség immár gyilkosságként kezeli az ismert orosz üzletember, Nyikolaj Gluskov halálát. A BBC közlése szerint a délnyugat-londoni otthonában holtan talált 68 éves férfi nyakán fojtogatás nyomait találták.
Durva személyeskedésbe torkolló vita robbant ki, mert brit vádak szerint Oroszország áll a volt orosz-brit kettősügynök, Szergej Szkripal elleni mérgezéses merénylet mögött.
Oroszország brit diplomaták kiutasításával válaszol arra, hogy 23 orosz külszolgálati tisztségviselőnek el kell hagynia Nagy-Britanniát a Szkripal-ügy miatt - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter pénteken Asztanában. Lavrov azt viszont nem közölte, hogy hány brit diplomatának kell majd távoznia.
Az Európai Parlament rábólintott az új, amszterdami székhelyre, de jelezték: a jövőben nem lehet úgy határozni egy uniós ügynökségek székhelyéről, mint ahogy most.
Paul Polman vezérigazgató szerint döntésükbe nagy szerepe volt annak, hogy Hollandiában hamarosan eltörlik majd az osztalékadót.
A délnyugat-angliai Salisburyben idegméreggel elkövetett gyilkossági kísérlet egyetlen hihető magyarázata az, hogy a történtekért Oroszországot terheli a felelősség - áll a brit, az amerikai, a francia és a német kormány Londonban ismertetett közös nyilatkozatában.
Washington támogatja London döntését az orosz diplomaták kiutasításáról - jelentette be a Fehér Ház.
Nagy-Britannia 23 orosz diplomatát utasított ki azért, mert London szerint Moszkva áll a Szergej Szkripal orosz-brit kettős ügynök elleni merénylet mögött. 1971-ben 105 szovjet diplomatát raktak ki a szigetországból, mert Moszkva szabotázsakciókat tervezett. Akkor egy részegen autót vezető KGB-ügynök buktatta le társait.
Nagy-Britannia kiutasít 23 orosz diplomatát – jelentette be Theresa May brit kormányfő. A királyi család tagjai nem mennek el az oroszországi focivébére, és részlegesen befagyasztják a külföldön lévő orosz állami pénzeket is. A döntés válasz arra, hogy London vádjai szerint valószínűleg Oroszország áll a Szergej Szkripal volt orosz-brit kettősügynök elleni mérgezéses merénylet hátterében.
Minden jel arra utal, hogy a dél-angliai Salisburyben bevetett idegméreg az oroszoktól érkezett. Ezt persze a Kreml tagadja. A 45 ezres Salisburyben azonban most megállt az élet, az ott élők félnek, hogy nemcsak az egykori orosz kettős ügynöknek és a lányának, hanem nekik is jutott a halálos méregből. Valóban veszélyben vannak? Hogy pusztít az orosz vegyi fegyver, a novicsok? Innentől kezdve már ne a szöges bombás merénylőktől tartsunk, hanem inkább a mérget kotyvasztó terroristáktól? Összeszedtük az eddigi fejleményeket, hogy segítsünk eligazodni a salisbury-i kémügyben.
Nagy-Britannia kiutasít 23 orosz diplomatát – jelentette be Theresa May brit kormányfő a brit nemzetbiztonsági tanács ülése után. A lépés válasz arra, hogy London vádjai szerint valószínűleg Oroszország áll a Szergej Szkripal volt orosz-brit kettősügynök elleni mérgezéses merénylet hátterében.