Két éve nem termelt ilyen kevés olajat az OPEC
Közel két éve legalacsonyabb volt az OPEC júliusi olajtermelése az amerikai energiaügyi minisztérium statisztikai hivatalának (EIA) adatai szerint.
Közel két éve legalacsonyabb volt az OPEC júliusi olajtermelése az amerikai energiaügyi minisztérium statisztikai hivatalának (EIA) adatai szerint.
Az észak-amerikai palaolaj megjelenése drámaian megváltoztatta a világ olajellátásáról az utóbbi évtizedekben kialakult képet, a Kőolajexportáló Országok Szervezetének szerepe nem nő, hanem csökken az OPEC-en kívüli államok javára - áll a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) csütörtökön közzétett jelentésében.
Texas az új olaj-kitermelési technológiák meghonosodásával újra masszívan erőre kapott – a Dallas alapsztorija a kőolaj biznisz aranykoráról megint aktuális.
Ugyan csak 84 centtel, de 2012 év végén magasabb áron jegyezték az Európában irányadónak számító északi-tengeri Brent olajfajta átlagárát, mint egy évvel korábban, így a 111,65 dolláros hordónkénti ár rekordnakszámít. Négy éve megy már ez.
A Kőolajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) olajügyi miniszterei májusig döntenek az olajkartell új főtitkáráról - jelentette be az iraki olajügyi miniszter.
A Goldman Sachs az eddig vártnál jóval alacsonyabb Brent olajárral számol a jövő évre, elsősorban az OPEC szervezetén kívüli olajtermelő országok javuló exportkilátásai miatt.
Rekordszintű volt a Kőolajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) tavalyi olajbevétele, és először haladta meg az 1000 milliárd dollárt.
Az OPEC olajtermelése 2008 óta a legmagasabb szintre emelkedett áprilisban, az olajkartell legnagyobb termelője, Szaúd-Arábia azonban már csökkentette termelését májusban.
Az OPEC olajtermelése 2008 szeptembere óta a legmagasabb szintet érte el májusban.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) havi piaci jelentése szerint a szervezet a 2008-as recesszió óta a legmagasabb szinten termel: márciusban 32,42 millió hordó volt a napi kitermelés, 317 ezer hordóval nagyobb mint februárban.
Az OPEC miniszteri értekezlete három év óta először mondott ki a szervezet egészére vonatkozó konkrét termelési felső határt - napi 30 millió hordót. Az értekezlet szerdán fejeződött be Bécsben.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) az olaj világpiaci keresletének további csökkenésére számít, elsősorban a fejlett gazdaságok növekedésének lassulása, továbbá Kína és India energiatakarékossági törekvései miatt - közölte a szervezet kedden nyilvánosságra hozott havi jelentésében.
A Sanford C. Bernstein befektetési tanácsadó vállalat csökkentette 2012-es olajár-előrejelzését a líbiai olajexport újraindulásának javuló kilátásai, valamint nem-OPEC olajtermelő országok növekvő exportja miatt.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) tagállamainak mintegy 100 dolláros nemzetközi olajár kell ahhoz, hogy költségvetéseik egyensúlyban maradjanak - mondta egy közel-keleti olajipari szakember a Dow Jones üzleti hírügynökségnek.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) a múlt héten jelentette be, hogy 60 millió hordó nyersolajat dob a piacra tagországainak tartalékából. Hétfőn ezt úgy módosította, hogy 19 millió hordó feldolgozott olajterméket szabadít fel a tartalékokból, és csak 41,6 millió hordó nyersolajat. Az OPEC főtitkára hétfőn felszólította az IEA-t, hogy azonnal vonja vissza a döntését.
Amerika hadüzeneteként értékeli a lapunknak adott interjúban egy világhírű arab szakértő a Nemzetközi Energiaügynökség döntését, miszerint felszabadít és piacra visz egy – egyelőre kicsiny – mennyiséget stratégiai olajkészleteiből. Whalid Khadduri, a kőolaj világpiaca és a közel-keleti és más geopolitikai fejlemények összefüggéseit tanulmányozó legjelentősebb agytröszt, a Middle East Economic Survey alapítója szerint a cél: az OPEC, az Olajexportáló Országok Szervezete hatalmának végleges megtörése. Nekünk, magyaroknak ebben az olajháborúban mindenesetre érdemes Amerikának szurkolnunk.
Az OPEC akár 1,5 millió hordóval is emelhet napi termelési kvótáján a június 8-i ülésén – mondta a Reuters hírügynökségnek az egyik tagállam delegáltja csütörtökön.
Átmenetileg átvette az olajügyi minisztérium irányítását az iráni elnök, Mahmud Ahmadinezsád. Mindez azt jelenti, hogy miután Irán - illetve annak aktuális olajügyi minisztere - tölti be az OPEC, az olajkitermelő országok szervezetének a soros elnöki tisztét, így Ahmadinezsád töltheti be ezt a fontos nemzetközi posztot.
Tartotta korábbi előrejelzését az olaj világpiaci keresletére a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC); az olaj kínálata továbbra is megfelelő, mivel a kieső líbiai termelést pótolják a többi olajtermelő államok - közölte a szervezet havi jelentésében, szerdán.
A szaúdi olajminiszter szerint a világ olajpiaca túltelített, és a gyenge kereslet miatt országa, a világ vezető olajexportőre, márciusban már csökkentette is kitermelését.