Kemény vagy még keményebb döntést hozhat a magyar kormány ellen az EP
A négy baloldali frakció javaslata a hírhedt hetes cikkely aktiválását is előkészítené, de a néppárti indítvány sem bánik kesztyűs kézzel az Orbán-kormánnyal.
A négy baloldali frakció javaslata a hírhedt hetes cikkely aktiválását is előkészítené, de a néppárti indítvány sem bánik kesztyűs kézzel az Orbán-kormánnyal.
Orbán arra építette rendszerét, hogy egy sikertelen országot egyben tudjon tartani – mondta szerda este egy előadásában Tölgyessy Péter. Szerinte ez az ország belső feszültségeit ismerve nem is kis teljesítmény. Mégis rendszerváltás lesz a vége, amelynek során a kormány ellenzékével együtt süllyedhet el, mondta, szerinte csak az a kérdés, ez mikor jön el. Orbán azért is ideges, mert 1989-ben már átélte, milyen gyorsan dől össze a legstabilabbnak látszó építmény is.
Csúcsra jár a civilellenes kormányzati propaganda, a sorosozást most jogszabályi szigorítások követik. Több kormánypárti politikus után most Orbán is utal arra, hogy amerikai mintára csinálnák a magyar civiltörvényt. Az idegen ügynökökre vonatkozó amerikai törvény viszont teljesen más tészta. Ha valóban azt vennék át, az inkább az orosz érdekek ügynökeit hozhatná zavarba.
Tibor Fischer nevével az utóbbi években leginkább akkor találkozunk, amikor hangzatos szavakkal Orbán Viktor és kormánya védelmére kel nemzetközi lapokban, pedig egykor még világszerte ünnepelt szépíróként ismerhettük. Az 56-os emigráns szülők által Angliában nevelt Fischer még a rendszerváltás idején barátkozott össze a Fidesz-tagokkal, és úgy tűnik, a párt irányváltásai sem rendítették meg.
A CEU szerinte nem azonos jogokat, hanem előjogokat követel.
Lázár János múlt héten bejelentette, hogy visszavonják a háztartási kutak engedélyeztetésére vonatkozó rendeleteket, de a gazdálkodókról egy szót sem szólt, rájuk továbbra is vonatkozik a kötelezés. A kisebb kertészetek tulajdonosai közül többen azt fontolgatják, hogy bezárnak. Korábban volt bőven ígéret, hogy az állam akár ingyenessé is teszi az öntözést, de a tervek a fiókban landoltak. Már megint a kisebb gazdaságokat hagyták pácban.
Az Egyesült Államok szemében nem vagyunk páriák – ezt tapasztalták azok a vezetők, akik a nagykövetségen jártak. A civil szervezetek helyzetéről és az ellenük készülő törvényről tájékozódott ugyanis hétfőn az amerikai külügyminisztérium helyettes államtitkára Budapesten. Azt szerette volna tudni Hoyt Yee, miben segíthet. Többek között a TASZ, a Helsinki Bizottság és a Transparency International vezetője igyekezett segíteni a tisztánlátást.
Fegyelmezettsége vagy saját meggyőződése vitte rá az eddig konszenzuskeresőként ismert oktatási államtitkárt arra, hogy a kormány bunkósbotjaként álljon bele a CEU kinyírásába? Ez az, amit Palkovics László közeli ismerősei sem értenek. A multicég éléről az oktatásba csöppent mérnök-tudós környezetében kíváncsian várják, mi az a pont, amire azt mondja majd, hogy na, ezt már nem. A munkamániás államtitkár a hvg.hu-nak közben elárulta: a mostani posztján köszöni, már ült eleget.
Mire költött a Budapest 2024 Zrt., amíg rájuk nem zuhant 266 ezer budapesti polgár aláírása? A kérdést helyesebb úgy feltenni: mire nem? Betekinthettünk a magyar olimpiáért versenyszerűen milliárdokat elköltő programiroda szerződéseibe, és újabb érdekes nevekre, cégekre, tételekre bukkantunk. A most bemutatott mozaikkockákkal egy minden mértéket vesztő vállalkozás képe rajzolódik ki.
A kormány betartotta ígéretét: törvényt írt a civil szervezetek megfegyelmezésére. A 444 által megszerzett dokumentumot átolvastuk a hvg.hu jogi szakértőjével, és nem találtuk benne egyértelmű gyilkos szándékot. A jogszabály jelen formájában kellemetlen és dehonesztáló, de nem lehetetleníti el alapból a szervezeteket. Az ugyanakkor árulkodó, mi nem esik hatálya alá: a kormány, az egyházak és a sportegyesületek.
Miközben a CEU-ért tüntettek Budapesten, kiszivárgott a civil szervezetek megrendszabályozását célzó törvénytervezet. Nincs benne szó vagyonnyilatkozatról, de bejelentési kötelezettségről igen. Amelyik szervezet külföldi pénzt kap, jelenteni kell ezt, és öt évig megbélyegzik miatta.
Az elsők közt kerül sor a kemencei kisvasút meghosszabbítására a kormány által a kisvasútfejlesztésre még tavaly megítélt 10 milliárd forintos keretből - mondta Révész Máriusz, a kerékpározás és az aktív kikapcsolódás fejlesztésével és népszerűsítésével összefüggő feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos szombaton, a Pest megyei Kemencén.
A kétfarkúak passzivistái most sem fogták vissza magukat. Elkezdődött a Nemzeti maszturbáció.
Agyondicsérte Lázár János azt az agárállamtitkárt, akit a hvg.hu buktatott le, amiért nekiment egy véleményét vállaló civilnek. A Miniszterelnökség vezetője szerint Czerván György nem fenyegette meg a lovas szakembert, csak nagyon „aggódott” a szilvásváradi kormányberuházásért – így egy „kávé mellett” rendezhető az ügy.
A kormánynak nincsenek érvei, ezért hisztérikusak a megszólalásai – mondja Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke arról a strasbourgi perről, amelyet a magyar állammal szemben megnyertek. Szerinte bangladesi ügyfeleik jelentkezni is fognak a nekik megítélt pénzért. Az ügy azért aggasztó, mert a kormány ennyi erővel magyar állampolgárokat is jogellenesen fogva tarthatna, mondja a jogvédő, azt pedig nem érti, hogy civil szervezetként miért ne alakíthatnák a közügyeket, pláne, hogy korábban Lázár Jánosnak sem derogált náluk dolgozni.
Az alkotmányjogász szerint jó eséllyel nem leváltható Orbán hatalma.
Lám, a kormány sokáig tagadta ugyan, de most az Európai Bizottság is kimondta, hogy Paks II. állami támogatásból tud csak megépülni – olvassa ki a hétfőn bejelentett brüsszeli döntésből az Energiaklub. Szerintük az EB határozata mindössze azt mondja ki, hogy ez a finanszírozási forma összeegyeztethető a belső piaccal, vagyis a kormány ezt sikerrel hitette el az Európai Bizottsággal.
Tájjellegű új házak rozsdás kerítéssel, és még jobban berozsdált helyi gazdasággal. A legfiatalabb ingatlanokat felvonultató településeken jártunk.
Eldőlt, ki az a három szakértő, akik közül kiválasztják az Egészségügyi Világszervezet vezetőjét. Szócska Miklós, az Orbán-kormány egészségügyért felelős exállamtitkára már abba a körbe sem jutott be, ahol meghallgatták a jelölteket.
Az államadósság csökkentése helyett a brutális méretű költekezést választotta a kormány, hogy élénkítse a gazdaságot. Milliárdokat adott a kormányfő hóbortjaira és barátainak, de jutott pénz a tervezési hibák korrigálására is.