Medián: A magyarok közül egyre többen ellenzik az Oroszország elleni szankciókat
Októberben már a megkérdezettek fele a szankciók ellen volt, pedig a magyar kormány plakátkampánya még csak most indult be.
Októberben már a megkérdezettek fele a szankciók ellen volt, pedig a magyar kormány plakátkampánya még csak most indult be.
A Fehér Ház „szemfényvesztésnek” nevezte a jogi eljárást.
Abbasz Galljamov közel tíz éven keresztül dolgozott az orosz elnöknek, aki szerinte jelentősen megváltozott az utóbbi időben.
A zaporizzsjai terület vezetője szerint terrortámadás történt.
Kijevben korábban úgy tartották, hogy Frank-Walter Steinmeier túl közeli viszonyban van Oroszországgal.
„Csak közös erőfeszítésekkel lehet megállítani az orosz fenyegetést” – üzente a magyar miniszterelnöknek az ukrán külügyi szóvivő.
A civil szervezetekhez nem jutott sok pénz, a kormányhoz viszont igen. Hogy mire költik, az viszont már nem derült ki.
Anton Kraszovszkijtól még az orosz állami propaganda szócsövének főszerkesztője is elhatárolódott.
Ukrajna tagadja, hogy valaha bevetettek volna olyan fegyvert, amiben radioaktív anyag lett volna, ezt az állításukat pedig most független testületek vizsgálják. Az orosz bombázások miatt közben tervezett áramszüneteket vezetnek be Kijevben.
Az RT főszerkesztője nem érti, mi történt azzal az orosz műsorvezetővel, aki ukrán gyerekek megöléséről beszélt a műsorában. A Nyomozó Bizottság hétfőn közölte, hogy vizsgálják az ügyet.
A műsorvezető arról beszélt, hogy akár a házat is rá lehetett volna gyújtani azokra, akik szerint jobban élnének, ha Moszkva nem szállta volna meg a hazájukat.
A pilóta fejkamerája vette fel, ahogy a gépe találatot kap.
Egymillió ukrán háztartás maradt áram nélkül, az ukránok szerint az oroszok akadályozzák a gabonaszállítást, vasárnap megugorhatott a Herszont elhagyó civilek száma.
Az első hírek szerint két áldozata van az irkutszki repülőbalesetnek.
Ukrán és magyar zászlóval köszöntek be a katonák, miután felszabadították Ambarnét és több más települést az orosz megszállás alól.
Az energiahálózat elleni orosz támadások több kárt okoztak, mint a korábbi hasonló próbálkozásaik, keleten pedig előrenyomul az ukrán hadsereg, de vannak jelei annak, hogy az oroszok sikerrel lassíthatják őket. Eközben az EU és a NATO azt figyeli, erős marad-e a nyugati együttműködés, miután elkezdett dolgozni az új olasz kormány, amelyben oroszbarát és Ukrajna-párti pártok is ott vannak.
Putyin vesztésre van ítélve, de a kudarc minden lesz, csak nem méltóságteljes, állítja a londoni King’s College tanára.
Nemcsak leszerepeltek, de nincs is miből új gépeket gyártani.
Egyre inkább diktatúrává válik Oroszország, ahol minden eszközzel igyekeznek elhallgattatni azokat, akiknek nem tetszik Vlagyimir Putyin kudarcosnak tűnő ukrajnai háborúja. A Kreml urának azok miatt is aggódnia kell, akik gyengekezűnek tartják.
Oroszország ukrajnai háborúja miatt az USA nemzetbiztonsági stratégiáját két riválissal szemben határozták meg, de az igazi versenytárs Kína lehet, s még az egykori Szovjetuniónál is nagyobb kihívást jelenthet.