Egy hackernek köszönheti a CIA, hogy nem buktak le orosz besúgói
Nem vette észre az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség, hogy az általa az X-en megosztott hivatkozás hibás. Ha nincs Kevin McSheehan, sokan lebukhattak volna.
Nem vette észre az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség, hogy az általa az X-en megosztott hivatkozás hibás. Ha nincs Kevin McSheehan, sokan lebukhattak volna.
Az Oroszország-szakértő szerint az, ahogy a máskor akár ok nélkül is harcos magyar diplomácia hallgat az ügyben, „túl sok jót nem vetít előre”.
Egy CT-vizsgálat során bukkantak az oroszországi Szahalinban lévő kórház orvosai arra a 3 cm hosszúságú tűre, amely nem sokkal születése után kerülhetett a vizsgált 80 éves nő agyába. Megműteni emiatt már nem fogják.
Az ukrán gabonaexport megbénítását célzó orosz támadások közelebb vitték a háborút Romániához, amely rossz néven veszi, hogy Kijev tétlenséggel vádolja.
A Putyin által vezetett ország főügyészsége szerint az egyetem le akarja járatni a „különleges hadműveletet" és az orosz vezetést.
Robert Fico politikai stratégiája sok tekintetben hasonlít Orbán Viktoréra és Jaroslav Kaczynskiéra, ám számos ponton eltér azokétól: a Nyugatot például nem tette meg kedvenc célpontjává, sőt inkább lojális maradt az EU-hoz és a NATO-hoz, Oroszországhoz fűződő viszonya összetettebb Orbánénál, írja Dariusz Kalan az amerikai lapban.
Százezrek hagyták el Oroszországot, miután az orosz hadsereg 2022 februárjában lerohanta Ukrajnát, majd részleges mozgósítást hirdetett. Az elmúlt egy évben azonban sokan visszatértek: a munka, a család vagy a lelkiismeretük miatt. Hogyan magyarázzák ezek az emberek a döntésüket, és milyennek látják a jövőjüket Oroszországban? A Deutsche Welle riportja.
A magyar külügyminiszter reméli, hogy egyszer visszatérhetünk a kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködéshez Oroszország és az Európai Unió között.
A Fehér Ház azt valószínűsíti, hogy a felszerelésért cserébe Kim Dzsong Un orosz fegyvertechnológiát kért.
A nőnek a Riporterek Határok Nélkül segített elmenekülni Oroszországból.
A külügyminiszter Moszkvában találkozott az orosz sportminiszterrel, ahol leszögezte, Magyarország ugyanúgy vendégül látja a belarusz futballválogatottat, mint ahogy az ukrán kézilabda-válogatottat.
A külügyminiszter lelkesen közölte mindenkivel, hogy reggel kocogott is egyet, de később tárgyalni is fog.
A bizonyítékok közvetettek, de azért léteznek: Vlagyimir Putyinnak hasznára vált, hogy a Hamászt a terrorra ösztökélte, mert így Amerika nem tud annyira Ukrajnával foglalkozni, írja a The Hill portálon Jonathan Sweet, aki 30 évig dolgozott az USA titkosszolgálatánál és ezredesként ment nyugdíjba, illetve Mark Toth közgazdász, a híroldal szemleírója.
A putyini hatóságok által feloszlatott Memorial szervezet egykori tagja, Oleg Orlov nem hagyta magát, a bíróságon is keményen védekezett.
Az olajárakat hosszabb távon az fogja meghatározni, hogy a konfliktus átterjed-e a közel-keleti régió más részére is. Az olajkereskedők ezért főként Iránra figyelnek, amely Washington hallgatólagos áldásával jelentősen növelte olajexportját. Így már az is beláthatatlan következményekkel járhat, ha kiderülne, Teherán közvetlenül támogatta a Hamász akcióját. Elmondjuk pontosan, miért.
Nukleáris robbanófejet is hordozni tud az egyik új orosz fegyver, amit Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint sikerrel teszteltek a közelmúltban.
A határt átlépő vasúti kocsik száma a Kim Dzsong Un–Vlagyimir Putyin-csúcstalálkozó után indult határozott növekedésnek.
Folyamatos vétójával bénítja meg a bécsi székhelyű Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetet (EBESZ) Oroszország, nehogy az akadályozza az Ukrajna elleni háborújában.
Az Izrael elleni Hamász támadás és az arra adott izraeli válasz miatt csökkenni fog az Ukrajnának szállított amerikai fegyverek mennyisége és – legalábbis átmenetileg – visszaesik az orosz agresszió áldozatává vált országra irányuló nemzetközi figyelem szintje is. Ezek csak a rövid távú hatások, ám a háttérben más, Kijev számára ugyancsak veszélyes folyamatok is zajlanak. Elemzés.
Milyen következményekkel jár a Hamasz akciója? Szakítópróba előtt áll az EU Ukrajna megsegítése, illetve a menedékreform ügyében. Nyugtalanságot váltott ki Brüsszelben, hogy Robert Fico összeállhat az illiberális Orbán Viktorral. Mi lesz Lengyelországban és Koszovóban? A többi között erről írnak a nemzetközi lapok. Szemle a hvg360-on.