A nyári szünet alatt, az iskolaigazgatóknak kell megszervezniük a diákok oltását
Az ezzel foglalkozó kormányhivatali levelet csak nemrég kapták kézhez az intézményvezetők. A fiatalok oltására augusztus végén kerül sor.
Az ezzel foglalkozó kormányhivatali levelet csak nemrég kapták kézhez az intézményvezetők. A fiatalok oltására augusztus végén kerül sor.
A BioNTech mindemellett Afrikában építene üzemet, ahol az mRNS-alapú vakcinákat gyártanák.
Egy új brit kutatás szerint nagyobb védettséget ad, ha nem három-négy, hanem nyolc héttel az első utána kapja meg valaki a Pfizer koronavírus elleni védőoltásának második adagját.
Az izraeli egészségügyi minisztérium most 39 százalékosra tartja a Pfizer-vakcina nyújtotta védelmet. Ugyanakkor a héten megjelent brit eredmények még mindig 88 százalékos hatékonyságról szólnak.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) a múlt héten arra figyelmeztetett, hogy a koronavírus delta változata 40–60 százalékkal fertőzőképesebb.
A vakcina hatósági engedélye nem tartalmazza az oltóanyagok felcserélhetőségét.
Ez már a harmadik ilyen kölcsön.
A BioNTech/Pfizer vakcináját kifejlesztő török házaspár is harmadik oltást javasol az új mutációk ellen. Úgy látják: 15 év múlva már az új gyógyszerek harmada nRNS alapú lesz majd.
Vizsgálják, szükséges-e mindenkinek beadni az emlékeztető oltást.
A Pfizer, a Moderna és a Johnson&Johnson oltóanyaga csak nagyon ritkán váltja ki azokat a jelenségeket, amelyekről most az Európai Gyógyszerügynökség írt.
Több ország is megkereste már a Pfizert egy újabb oltással kapcsolatban.
A kutatók szerint a Moderna vagy a Pfizer/BioNTech-féle oltás keverése sokkal erőteljesebb immunválaszt vált ki, mint két adag AstraZeneca.
Korábban közel 41 ezer ilyen oltóanyagot küldtünk.
Sokkal többet vásároltak, mint amennyit fel tudnak használni.
Kedden félmilliónál több dózis érkezett a koronavírus elleni oltóanyagból.
Az első kutatási eredmények alapján kimondottan előnyös a két oltóanyag keverése, így ugyanis erősebb védelem érhető el.
Egy új kutatás szerint mindkét mRNS-alapú vakcina erős immunreakciót vált ki, amely akár évekig tartó védelmet is nyújthat a koronavírus ellen.
Még mindig vizsgálja az összefüggést a nagyon ritka esetek és az mRNS alapú oltások között az amerikai járványügyi hatóság.
Az érintettek leginkább Romániában és Szerbiában próbálkoznak, mert ott szinte mindenki sikerrel jár. A külföldi oltakozás oka, hogy vannak, akiknél nem mutatható ki ellenanyag.
A Magyar Nemzet szerint az AstraZeneca, a Pfizer, a Szputnyik, a Sinopharm és a Moderna termékét ellenőrzik a szakemberek.