Putyinéknak már hozzá kell nyúlni a családi ezüsthöz is
Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök aláírta azt a kormánydöntést, amelynek értelmében eladják a Rosznyefty cégben lévő állami részesedés egy részét – olvasható az orosz kormány honlapján.
Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök aláírta azt a kormánydöntést, amelynek értelmében eladják a Rosznyefty cégben lévő állami részesedés egy részét – olvasható az orosz kormány honlapján.
Jelentősen elmaradhat a Rosznyefty (Rosneft) vezető orosz olajvállalat és egyben a világ legnagyobb tőzsdén jegyzett olajcégének idei profitja tavalyhoz képest.
Moszkva nem tett lépéseket az ukrán válság enyhítésére, az Oroszország ellen újonnan elfogadott amerikai büntetőintézkedések pedig azt a célt szolgálják, hogy egyértelművé váljon, következményei vannak Vlagyimir Putyin orosz elnök agressziójának – mondta az amerikai elnök.
Az Egyesült Államok által Oroszországra kivetett újabb szankciókra reagálva a brit BP olajipari konszern hétfőn bejelentette, hogy hosszú távon elkötelezi magát Rosneft-befektetése mellett.
A VKontakte 29 éves alapítóját, Pavel Durovot sajátos módszerrel rúgták ki a 250 millió felhasználót összehozó közösségi oldaltól, miután Putyin-közeli mágnások befolyása alá került a cég. Korábban a Kreml inkább csak a televíziókban és a nyomtatott lapokban üldözte a sajtószabadságot, az internet viszonylag zavartalanul működhetett Oroszországban.
A nullával egyenlő az esélye annak, hogy a Rosznyeft vagy más orosz vállalat vásárolhatja meg az INA részvényeit, mivel az Egyesült Államok, a NATO és az EU kemény politikai és gazdasági szankciókat kíván bevezetni Oroszország ellen az ukrajnai beavatkozás miatt – írja a Jutarnji list keddi száma.
Bizonyíték van arra, hogy egy orosz olajipari cég konkrét elképzelésekkel rendelkezik az INA-val és a regionális terjeszkedéssel kapcsolatban, amiben szerepel a szlovén Petrol esetleges megvásárlása is – írja vasárnapi számában a Vecernji list.
Az oroszok a szocsi olimpia után kívánják megkezdeni a tárgyalásokat a horvát kormánnyal a jelenleg a Mol és a horvát állam kezében lévő INA-részvények megvásárlásáról, miközben a Mol Nyrt. is sürgeti a horvát kormány és a magyar társaság tárgyalódelegációinak a találkozását – írja kormányközeli forrásra hivatkozva hétfői számában a Jutarnji list.
Több mint 270 milliárd dolláros szerződést kötött a Rosznyeft orosz állami olajvállalat a Kínai Nemzeti Olajipari Vállalattal 365 millió tonna szénhidrogén leszállítására a következő 25 évben. Az energiára éhes Kína és a stagnáló európai piacok mellett másfelé is tájékozódó Oroszország kapcsolata szorosabbá válik a megállapodással.
A világ legnagyobb tőzsdei kőolajipari társasága jöhet létre, miután az az Európai Bizottság zöld utat adott annak, hogy az orosz Rosznyefty felvásárolja az orosz-brit TNK-BP vállalatot.