Hogy lehet csapolt sört inni a világűrben?
Ami a Földön megszokott és természetes, nem biztos, hogy működik a világűrben is. Így van ez a sörcsapolással is. Lehet egyáltalán sört csapolni a világűrben? A Serteperte blog ennek járt utána.
Ami a Földön megszokott és természetes, nem biztos, hogy működik a világűrben is. Így van ez a sörcsapolással is. Lehet egyáltalán sört csapolni a világűrben? A Serteperte blog ennek járt utána.
Az egyik legnépszerűbb sörkorcsolya a tócsni avagy lapcsánka. Ennek továbbfejlesztett változata az alábbi sörlepény. De hogyan kell készíteni? A Serteperte blog ezt mutatja be legfrissebb bejegyzésében.
Bár a tibetiek a különféle alkoholokat általában Kínából szerzik be, természetesen maguk is állítanak elő alkoholt: sört és pálinkát - olvasható a Serteperte blogon.
Szigorú értelemben fröccsnek csak az a boros ital nevezhető, melynek készítéséhez szódát használnak. De mitől olyan különleges a szóda? Többek között erre a kérdésre is választ ad a Serteperte blog szerzője legfrissebb bejegyzésében.
Latin-Amerikának bámulatosan régi sörfőző hagyományai vannak. Ezért tragikus, hogy manapság ezeket a tradicionális söröket teljesen háttérbe szorították azok a divatos és jellegtelen sörök, amelyeket egyenesen üvegből isznak és az üveg nyakába még egy cikk lime-ot is nyomnak - írja a Serteperte blog szerzője.
Miért lett Gambrinus a sörivók királya? Élő személyről mintázták meg figuráját, vagy az elnevezés egy germán törzs nevének elírásából származik? E kérdésekre próbál választ találni a Serteperte blog.
Ír tudósok 1954-1973 között vizsgálták a sörgyári munkások halálozási okait. Az első, amit megállapítottak, hogy a sörgyári munkások tovább élnek az átlagnál - olvasható a Serteperte blogon. Hogy ez a sörnek is köszönhető, azt egy Dániában végzett vizsgálat is alátámasztotta.
Kevesen tudják, hogy a mai sörnyitó megalkotását száz éves technikai fejlődés előzte meg.
A Párkányba vezető Mária Valéria híd megnyitása óta a magyar sörturisták elképesztő hulláma lepte el az alig ötezer lakosú kisvárost. Némely ünnepnapokkor az ember úgy érezte magát Párkányban, mint anno a Gorenje-turizmus idején Nickelsdorfban – olvasható a Serteperte blogon.
Sokan nem tudják, mit jelent a korhely szó, és honnan származik. Ennek járt utána a Serteperte blog szerzője.
A Serteperte blog legfrissebb bejegyzésében annak jár utána, hogyan ellenőrizték a sör minőségét a középkorban.