Elárverezték Sissi magyar szabású bársonykabátját
Férje, Ferenc József császár több személyes tárgya is szerepelt az aukción.
Férje, Ferenc József császár több személyes tárgya is szerepelt az aukción.
Véletlenek és ostoba balesetek sora, számos tragikus személyes és politikai döntés, s nem mellesleg a rokonházasságok tömege adhat magyarázatot a dinasztiát Ferenc József korában megtizedelő „Habsburg-átokra”.
A 19. század egyik legnagyobb ünnepi eseménye zajlott le Bécsben 170 évvel ezelőtt, 1854. április 24-én. A császár egy alig több mint 16 éves kamaszlányt vezetett az oltár elé, aki sem fejben, sem lélekben nem volt felkészülve arra, hogy királyné legyen. Egy viszonylag szegény bajor nemes családjában felnőtt, pajkos leány volt ő, aki azért a Heinrich Heinéért lelkesedett, annak hatása alatt írta később is verseit, aki pedig a Habsburg-ellenes magyar forradalmat csodálta. Ez a leány lett a Habsburg-ház egyetlen tagja, aki közszeretetnek örvendett Magyarországon.
Visszatért a Kispál és a Blind Myself, debütált Sisi, a Carson Coma, Krúbi pedig csak ott folytatta, ahol abbahagyta: a magyar popzene – általuk és még pár társuk által nem is olyan régen elfoglalt – csúcsain. Krúbi egyébként a sajátján kívül még két lemezen tűnik fel.
Florian Teichtmeistert az Ausztria által idén Oscar-díjra jelölt Sissi-filmben, a Fűzőben láthatta a közönség. Ügyvédje szerint a színész bűnösnek fogja vallani magát.
Idén senkinek sem kell attól tartania, hogy Sissi nélkül marad. A Netflix sorozatában egy családtörténet kapunk a hatalmi harcoktól hemzsegő királyi udvarban, ahol a változatosság kedvéért nem a férfiak mozgatják a szálakat, a Fűző című film ezzel szemben egy középkorú nő életének válságára fókuszál. Olyan Sissit tár elénk, akit még garantáltan nem láttunk, a császárné életrajzát ismerőknek mégis az lehet az érzése, hogy soha nem jártak ilyen közel az igazsághoz.
A köztudatban élő Sissi-képet és Erzsébet királyné élettörténetét is újraírja Marie Kreutzer osztrák rendező a Fűző című filmjében, amelynek a mondanivalója fontosabb a történelmi hűségnél.
Erős nőkről fog szólni a filmek java a hamarosan Budapesten és néhány vidéki városban kezdődő Szemrevaló/Sehenswert Filmfesztiválon, amely a német nyelvterület legújabb alkotásaiból ad válogatást.
Bő 65 évvel a Romy Schneider főszereplésével készült klasszikus filmtrilógia után minisorozat készült a legendás magyar királynéről, Erzsébetről.
A műtárgyakra egy németországi aukción csaptak le és vásárolták meg őket.
A forgatókönyv már készül, és keresik a főszereplőt.
Hamis, ráadásul több évtizeddel megkésett hagyományőrzés jegyében állítottak emlékszobrot „a magyarok szeretett királynéjának”, Sisinek a nevét viselő Erzsébetvárosban.
Valaki több mint 21 ezer eurót adott a császárné selyemszatén cipőjéért, de nagyon szép árat fizettek a napernyőjéért is.
Egy június 18-i árverésen ritka kincsekhez juthatnak a monarchia idejéből a vastag pénztárcájúak. Egyebek mellett festményeket, cipőket, cigarettatárcákat, szobrokat, okiratokat árvereznek el.
Habsburg Eduárd legalábbis ezzel múlatta vasárnap este az időt.
A gyászoló Sisit és a 19. századi gyászolási szokásokat bemutató időszaki kiállítás nyílik a bécsi Hofburgban pénteken. A tárlaton a kor hagyományait mutatják be Sisi osztrák császárné és magyar királynén keresztül.
Rekordszámú látogatót hozott idén a tízéves bécsi Sissi Múzeumnak a Selyem - Csipke - Hermelin című időszaki kiállítás. A tárlaton nemcsak a néhai osztrák császárné, magyar királyné korábban be nem mutatott ruhái láthatók, hanem az a reszelő is, amellyel egy olasz anarchista 1898. szeptember 10-én megölte Genfben Erzsébetet.
Karl Lagerfeld egészen új megvilágításba helyezte Sissit és Ferenc Józsefet az új Chanel-bemutatóhoz.
A Süddeutsche Zeitung Facebook-oldalán megjelent egy festmény Sissiről, akire szakállt rajzoltak. Conchita Wurstot az új császárnéként ünneplik, az osztrák szakállas díva megnyerte a 2014-es Eurovíziós Dalfesztivált.
A Bécsi Hofburgban található Sisi Múzeum április 24-től Erzsébet császárné eredeti ruháiból álló kiállítással ünnepli fennállásának tízéves jubileumát.