Szerb titkosügynököket tartóztattak le
Szerb titkosügynököket tartóztattak le Koszovóban - jelentette pénteken a pristinai Ekspres.
Szerb titkosügynököket tartóztattak le Koszovóban - jelentette pénteken a pristinai Ekspres.
A háborús bűnök felderítésére létrehozott szerb különleges ügyészség vizsgálatot kezdett annak felderítésére, hogy milyen szerepet játszottak a tömegtájékoztatás egyes híradásai a volt Jugoszlávia területén elkövetett háborús bűnökben - közölte szerdán Bruno Vekarics, az ügyészség szóvivője.
Elkészültek Jovanka Broz, egykori jugoszláv vezető özvegye új személyi dokumentumai, s valószínűleg már e hét végén átadják őket a 84 éves asszonynak - erősítették meg a belgrádi belügyminisztériumban a Danas című újság érdeklődésére.
Gyorsított eljárásban terjeszti a szerb kormány a belgrádi parlament elé a szerbiai régiók létrehozására vonatkozó törvényjavaslatát.
Igen feszültté vált szerdára a belgrádi kormány és a szerb muzulmán közösség egy része közti viszony, s mindkét oldalról éles hangú, a másik felet vádoló nyilatkozatok hallhatóak.
Délután öt óra tájban letartóztatták azt a férfit, aki öt és fél órával korábban kézigránátokkal ment be a szerb államelnökség Belgrád központjában lévő épületébe, s robbantással fenyegetőzött. Robbanás nem történt, nem sérült meg senki.
Ahhoz, hogy Szerbiának és az Egyesült Államoknak jók legyenek a kapcsolatai, az előbbinek nem kell feltétlenül elismernie volt tartománya, Koszovó függetlenségét - jelentette ki szerdán Belgrádban Joe Biden amerikai alelnök.
A szerb parlament kedden késő este elfogadta a politikai pártokról szóló törvényt, s ettől várhatóan töredékére csökken a szerb pártok száma, amely jelenleg a hatszázat is felülmúlja.