Orbán csúcstalálkozót szervezett a migránsok elleni fellépésről
Karl Nehammer, Aleksandar Vucic és Orbán Viktor hétfőn találkozik.
Karl Nehammer, Aleksandar Vucic és Orbán Viktor hétfőn találkozik.
Kétéves kölcsönös konzultációs egyezményt írt alá Szergej Lavrov orosz és Nikola Szelakovics szerb külügyminiszter. Ez kicsapta a biztosítékot Brüsszelben, mondván az ukrajnai háború idején aláírt egyezmény nem fér össze egy uniós tagjelölt ilyen diplomáciai elkötelezettségével.
Az ukrajnai válság elhúzódása is közrejátszik abban, hogy csökkenőben van Oroszország balkáni befolyása. A legfontosabbnak számító szövetséges, Szerbia pedig lassan ugyan, de érezhetően elindult a Nyugat irányába.
A magyar miniszterelnök pénteken Belgrádban vette át Aleksandar Vucic szerb elnöktől a Szerb Köztársaság Érdemrendje kitüntetést, amit tavaly Kirill moszkvai pátriárka, 2013-ban pedig Vlagyimir Putyin orosz elnök is megkapott.
A miniszterelnök szerint a Magyarországot elítélő nyilatkozat „politikai propaganda, pamflet”. Orbán Belgrádban beszélt erről, ahol egy kitüntetést is kapott szövetségesétől, Aleksandar Vucic szerb elnöktől.
Belgrád nem csak az IMF-től kért hitelt, hanem az Egyesült Arab Emírségektől is.
Az autó sofőrje az ellenőrzés alatt nagyon ideges volt, végül azonban elismerte: övé a lökhárító mögött megtalált anyag.
Aleksandar Vucic elsőként csatlakozott a magyar kezdeményezésű családbarát elnökök hálózatához. A szerb elnök szerint a remek magyar–szerb kapcsolatokat az is bizonyítja, hogy Szerbiában a magyaroknak szurkolnak, ha külföldi csapattal játszanak focimeccset.
Szerbia hasonló problémákkal küzd, mint a régió többi állama: emelkedő infláció, növekedő élelmiszerárak, energiaválság. Találékony, mondhatni, különös politikusi kijelentésekből itt sincs hiány, ezt bizonyítja a Szerb Nemzeti Bank vezetőjének minap tett, nagy felzúdulást kiváltó nyilatkozata.
A szerbiai Prahovo mellett tucatnyi robbanószerekkel megpakolt, elsüllyedt német hajó vált láthatóvá.
Miért nincs jó válasza a Nyugatnak a revizionizmusra, a történelmi sérelmek felülvizsgálatára? Nem jött be sem a lekenyerezés, sem a megalkuvás, sem a fegyverkezés. Lapszemle.
Bár a szerb tiltakozók elvitték az útakadályokat a szerb–koszovói határról, miután a pristinai kormány elhalasztotta az új határátlépési rend bevezetéséről szóló rendelet életbe léptetését, a koszovói válság megoldása semmivel sem került közelebb.
A négy frekvenciára összesen 14 tévétársaság pályázott.
Koszovói szerbek kezdtek tiltakozásba, ennek eredménye lett a blokád is.
Sok szempontból is különös a helyzet Szerbiában az áprilisi választások után, amelynek csak most lett meg a végeredménye. A Vajdasági Magyar Szövetség szerepe az új kormányban egyelőre kétséges.
Bár exporttilalmat hirdetett a kormány az energiahordozókra, ez nem ütközik a vészhelyzeti szabályokba, mert a kivételt jelentő bértárolásról van szó.
Nagy mennyiségű fegyvert, lőszert és szúróeszközöket foglalt le a szerb rendőrség a csütörtöki nagyszabású akciójának keretében több szerbiai városban. Az illegális bevándorlókat elszállították – közölte a belügyminisztérium.
Nem a múlt hét szombati volt az utolsó lövöldözés Szabadkától északra, a magyar határnál fekvő makkhetesi erdőben. Kedden újra fegyverropogás hallatszott a környéken. A helyiek félnek, a határzár felé tartó menekültek pedig az embercsempészek rivális csoportjaitól rettegnek. Helyszíni riport a makkhetesi erdőből, a határzár előtti utolsó rejtekhelyről.
A szerb „NER” számos tekintetben hasonlít a magyarra, ám menekültek elleni propagandafront megnyitására már semmi szükség. Nemcsak felesleges, de egyenesen a rezsim érdekeit sértené a túlzott habverés. Nincs a szerbiai társadalomnak egyetlen olyan szegmense sem, amelyet ne a rezsim emberei uralnának. Vélemény.
Brüsszel és a Soros-féle NGO-k a felelősek a veszteségekért, köztük most már emberek haláláért is, amiért támogatják a migrációt – mondta Szijjártó Péter külügyminiszter hétfőn Szabadkán.