Szeretettel a Vajdaságból: Lejáratta magát a „krumplibotrányba” keveredett szerb jegybankelnök

Szerbia hasonló problémákkal küzd, mint a régió többi állama: emelkedő infláció, növekedő élelmiszerárak, energiaválság. Találékony, mondhatni, különös politikusi kijelentésekből itt sincs hiány, ezt bizonyítja a Szerb Nemzeti Bank vezetőjének minap tett, nagy felzúdulást kiváltó nyilatkozata.

  • Kókai Péter Kókai Péter
Szeretettel a Vajdaságból: Lejáratta magát a „krumplibotrányba” keveredett szerb jegybankelnök

„A pandémia idején csökkent ennek az élelmiszernek a fogyasztása. Most viszont azt látjuk, hogy a krumpli ára 152 százalékkal emelkedett. Amikor a járvány elmúlt, az emberek elkezdtek lakodalmakat és családi ünnepségeket szervezni, ezért megnőtt a fogyasztás. A szárazság és más tényezők mellett ez vezetett a krumpli árának növekedéséhez”.

Nem más tette ezt a kijelentést, mint Jorgovanka Tabaković, a Szerb Nemzeti Bank elnöke, aki mellesleg már tíz éve tölti be ezt a tisztséget. És egy ilyen nyilatkozatot persze nem lehet megúszni szárazon. Az internet és a közösségi oldalak népe elemi erővel csapott le erre a magas labdára, egymást követik a felháborodott, gúnyos, csípős, és olykor persze sértő kommentárok, megjegyzések, bejegyzések és mémek. Amelyekből viszont akkora túltermelés van, hogy csak szemezgetni lehet a legjavából.

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?