Közel egymillióan váltak hontalanná idén Szíriában
920 ezer ember kényszerült elhagyni az otthonát, és további 2,5 millióan nem tudnak hova menni.
920 ezer ember kényszerült elhagyni az otthonát, és további 2,5 millióan nem tudnak hova menni.
Bassár el-Aszad szíriai elnök hamarosan Észak-Koreába látogat, és találkozik a távol-keleti ország vezetőjével, Kim Dzsong Unnal. Korábban Phenjant azzal vádolták, hogy vegyi fegyverek gyártására alkalmas eszközöket szállított Szíriának.
A zsidó államnak tetszik az amerikai gyártmányú F-35-ösök Szíria feletti teljesítménye.
A szíriai válságról, az iráni atomalkuról, valamint az Északi Áramlat II. gázvezetékről tárgyalt Szocsiban Angela Merkel és Vlagyimir Putyin. A találkozó aligha lehetett túl jó hangulatú, a német kancellár ugyanis bírálta az orosz elnököt: a berlini vendég szerint nem érvényesül Oroszországban a sajtó- ás kulturális szabadság, s Moszkva még mindig beleavatkozik a kelet-ukrajnai válságba. Ukrajna ügyében azért sikerült némi előrelépést elérni.
A hágai Vegyifegyver-tilalmi Szervezet környezeti minták alapján egyértelműen kimutatta a klórgáz nagy koncentrátumú jelenlétét.
Több óráig tartó közvetlen izraeli-iráni tűzpárbaj dúlt Szíriában: a közel-keleti országban állomásozó iráni erők több mint húsz rakétát lőttek ki az izraeli kézen lévő Golán-fennsíkra, amire Izrael ugyancsak rakétákkal válaszolt.
Az ott állomásozó izraeli katonaság volt a célpont – közölte egy izraeli katonai szóvivő, aki szerint a rakétákat irániak indították.
Meggyújtottak egy papírból készült amerikai zászlót az iráni parlamentben, s miközben égett a lobogó, a képviselők azt kiabálták, „Halál Amerikára”. Az iráni vezetők egy része abban bízik, hogy az európai államoknak sikerül életben tartaniuk az USA által kedden felmondott iráni atomalkut, melynek köszönhetően a nyugati országok felfüggesztették a Teherán elleni szankciókat. Izrael közben újra lőtte a Szíriában lévő iráni egységeket.
A szíriai sajtó állítása szerint két izraeli rakéta csapódott be Damaszkusztól nem messze, de a szíriai légvédelem mindkettőt leszedte.
Ha Szíria megengedi, hogy az ország Irán Izrael elleni felvonulási terepe legyen, akkor Bassár el-Aszad elnöknek tudnia kell, hogy ez lesz az ő, és rezsimje vége – mondta az ynet izraeli híroldalnak Juval Szteinic energia- és infrastruktúraügyekben illetékes izraeli miniszter.
Bassam Ghraoui a háború elől menekült Magyarországra, hogy csokinagyhatalommá tegye hazánkat.
Több észak-szíriai katonai támaszpontot ért rakétatalálat az utóbbi órákban, s a támadásokban állítólag több tucat kormánykatona, illetve iráni fegyveres vesztette életét. Egyelőre nem tudni, kik lőtték ki a rakétákat, korábban a nyugati hatalmak, illetve az izraeli légierő gépei lőtték a közel-keleti országot.
Ezek után mondja valaki, hogy a kormány nem költ az emberek egészségére: 5 millió eurónak megfelelő összeget szánnak egy Szíriában építendő kórháznak. A munka akkor kezdődik, ha a biztonsági körülmények adottak lesznek.
Lövedékekkel felszerelt drónokkal támadták meg a szíriai felkelők az orosz hadsereg szíriai légitámaszpontját. Az RT orosz televízió beszámolója szerint a hmeimi bázist védő légvédelmi egységek megsemmisítették a pilótanélküli eszközöket.
Az orosz állami televíziók hírműsoraiban egy szíriai játékfilm forgatásán készült képekkel „bizonyították be megkérdőjelezhetetlenül” azt, hogy április elejei állítólagos szíriai vegyifegyver-támadás az ellenzék által megrendezett provokáció volt. Moszkva nem először sül fel hasonló okok miatt.
Elindultak a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) szakértői Dúmába – közölte az orosz külügyminisztérium. Az OPCW küldöttsége több nap késéssel kezdheti meg helyszíni vizsgálatát a kelet-gútai városban, ahol a nyugati országok szerint a szíriai kormányerők április 7-én vegyi fegyvert vetettek be.
Három vállalat ellen indítottak vizsgálatot Belgiumban azzal a váddal, hogy a szarin gáz egyik alapanyagát szállították éveket át Szíriába. Az ideggázt állítólag az április 7-ei vegyifegyver-támadásban is bevetették Asszad elnök erői.
A The Washington Postnak is tudósító Austin Bennett Tice-nak 2012-ben veszett nyoma Szíriában.
Az amerikai külügyminisztérium szerint a szíriai Dúma városában április 7-én elkövetett vegyifegyver-támadás során a klórgáz mellett ezt is bevetették – közölte a külügyminisztérium.
Hét év polgárháború után a francia elnöki hivatal elkezdett gondolkozni azon, hogy megfosszák Szíria diktátorát a Becsületrendtől.