A Kreml szerint nem akar válni Aszad felesége, pláne nem azért, mert nem tetszik neki Moszkva
A diktátorfeleségek élete sem csak pénz és csillogás.
A diktátorfeleségek élete sem csak pénz és csillogás.
A megpróbáltatások nem múlnak el nyom nélkül Oroszországban, egyre többen panaszkodnak az üzleti világ, illetve a hadsereg vezetői közül, így itt az idő, hogy a Nyugat erre ráerősítsen. Ezt fejti ki a Guardianban Peter Pomerantsev, a London School of Economics orosz származású munkatársa, aki rendszeresen publikál lapokban.
Elvitelre – a podcast, amelyben a hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten: Szíria, a világ első totális drogállama, felszálló füst és Vlagyimir Putyin kedvenc osztrák külügyminisztere.
Az Egyesült Államok szerint az ISIS nyolcezer dzsihadista harcos kiszabadítására készül a szíriai zűrzavar közepette.
Nem 900, hanem 2000.
A Magyar Hang szerint a magyar demokrácia történetében még nem történt hasonló eset újságírókkal szemben.
Ahmad es-Saret a Szíria elleni szankciók feloldását is kérte a BBC-nek adott interjújában.
Biztonságot kell nyújtani a Kaukázusnak Oroszországgal szemben, írja az Economist. „Mini-München” lehet az ukrajnai béketárgyalásból, jelenti ki a Politicóban Mujtaba Rahman, az Eurázsia Csoport nevű washingtoni kockázatelemző európai igazgatója. Észak-Korea ukrajnai háborús részvétele olyan ár, amelyet az ország Moszkva barátságáért fizet, írja a The Guardian. A Financial Times igazságot követel az Aszad-féle bűncselekményeinek áldozatainak. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Fidesz frakcióvezetője szerint „árad a hazugság”.
Az elmúlt 11 évben több mint 100 ezer embert kínoztak és gyilkoltak meg Szíriában.
Miközben a Nyugat a kapcsolatok normalizására törekszik Szíria korábban terroristának tartott új uraival, addig Oroszországnak kommunikációban ajtót mutatott az új rezsim. Sok a kivonulást valószínűsítő kép és felvétel, de még bármi változhat az alku során.
Egy damaszkuszi börtönből szabadítottak ki nemrég egy férfit, aki vélhetően belső hatalmi harcok miatt került oda – és nem volt egészen ártatlan.
Az Európai Számvevőszék arra jutott, hogy a Bizottság nem lép fel kellő határozottsággal, amikor valamelyik kormány jogot sért. Az EU ne riadjon vissza, bármekkora feladatokkal is néz szembe, írja a Financial Times. Kenneth Rogoff, a Valutaalap egykori fő közgazdásza szerint Európa csakis szerkezeti reformok segítségével tud kikeveredni a gazdasági válságból. A moszkvai merénylet következményeiről ír az Independent és a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Guardian szerzője szerint az, ami Szíriában történt, nem azt jelenti, hogy véget ért Oroszország szerepe a Közel-Keleten. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A cél egy közös szíriai haderő létrehozása lenne, de a HTS üzent a kurdoknak is, és kizárta az állam szövetségi átszervezését.
Megkínzott, kivégzett lázadókat földelték el munkagépekkel a jogvédők szerint egy tömegsírban.
Amikor a világ legnagyobb drogállamára gondolunk, általában Kolumbia jut eszünkbe, esetleg Mexikó, pedig az igazán nagy játékos a Bassár el-Aszad elnyomása alatt vergődő Szíria volt. A közel-keleti ország legnagyobb exportterméke ugyanis a drog volt, messze megelőzve minden legális forrást. Bár mindez rengeteg bevételhez juttatta a rezsimet, egyes szakértők szerint a bukásához is hozzájárult.
A hatalomátvétel óta adott első nyilatkozatában Abu Mohamed al-Dzsolani igyekezett mindenkit megnyugtatni, hogy Szíriát nem fogják ugródeszkának használni Izrael vagy bármely más ország megtámadására. Ám egyben sürgette, hogy a zsidó állam vessen véget a légitámadásoknak, és ürítse ki azokat az ütközőzónákat, amelyeket a múlt héten, az Aszad-rezsim bukása után foglalt el – számol be a Times.
A Telegramon közzétett szöveg szerint a menekülését megelőző turbulens napokban nem merült fel benne, hogy el kellene menekülnie, vagy hogy lemondjon, csak a harc folytatásában gondolkodott.
Alig két héttel Bassár el-Aszad elnök bukása és a hatalomátvétel után Damaszkuszba utazik egy diplomata.
Négy rendkívüli ülésnapot iktatott be a parlament erre a hétre, a napirend előtti felszólalásokban a szír repülőgépről szóló álhír, az egyesek szerint már hungarikumnak számító nemzeti konzultáció és a filippínó tehénfejők is előjöttek. Sőt, a Momentum még gratulált is a kormánynak az idei teljesítményhez.