Hamenei ajatollah szerint az Egyesült Államok és Izrael tervelte ki az Aszad-rezsim megdöntését
Az Aszad vezette szíriai rezsim Irán egyik kulcsfontosságú szövetségese volt.
Az Aszad vezette szíriai rezsim Irán egyik kulcsfontosságú szövetségese volt.
Légicsapást mért az IDF a szír stratégiai fegyverekre és hadi üzemekre. Izrael a hadműveletet a saját biztonságának megteremtésével indokolta.
Ismét szorul vissza Magyarországon a igazságszolgáltatás függetlensége, idéz magyar civileket az EUobserver. Az európai gazdaság visszaszorul az USA mögött, írja a Times. Marine Le Pen a Trump-féle forgatókönyvet alkalmazza Franciaországban, írja a Washington Post szerzője. Az Independent szerint a Nyugatnak meg kell gátolnia, hogy Szíriában működésképtelen legyen az állam. A NYT szerzőjének kommentárja szerint nem jó, de nem is felháborító, hogy a feldühödött tömegek a bosszú nevében feldúlták Damaszkuszban az elnöki palotát. A Financial Times szerint helyes, hogy a román Alkotmánybíróság eltörölte az elnökválasztás eredményét. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Szergej Rjabkov szerint veszélytelenül oldották meg Aszad kimenekítését.
Az újvidéki tragédiát követő tüntetések mögött a nyugati hatalmakat sejti Aleksandar Vucic szerb államfő.
A legóvatosabb becslések szerint is tízezreket vertek és gyötörtek meg válogatott módszerekkel a szíriai Saydnaya-börtönben. Amitől a leginkább féltek az ott sínylődők hozzátartozói – a föld alatti titkos celláktól – azt egyelőre nem találták meg, de ami kiderült, az is bőven elég ahhoz, hogy pontos képet kapjunk arról, hogyan uralkodott Bassár el-Aszad.
Nincs olyan, hogy jó útra tért dzsihadista, írja a szíriai eseményekre utalva Gideon Rachman a Financial Timesban. Európa nem veheti tudomásul, hogy semmibe vegyék a választók akaratát, írja a romániai elnökválasztás megsemmisített első fordulójáról a FAZ szerzője. Recsegnek-ropognak a francia politikai intézmények, jelenti ki Sylvie Kauffmann a Financial Timesban. Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász szerint világszerte megingott a bizalom a vezető körök iránt. Az osztrák szociáldemokraták burgenlandi frakcióvezetője nem hisz a magyar kormánynak, miszerint ifjúsági tábor épül Vitnyéden. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A külügyminiszter arról beszélt, hogy „ez nem a Fortnite, ez a valóság”.
A véreskezű szíriai diktátor elüldözését több szempontból is érdemes ünnepelni. Van akár magyar vonzata is a tanulságoknak. De lényeges, hogy most örüljünk, mert holnap már nem biztos, hogy lehet.
A céljuk az, hogy megakadályozzák a fegyverek szélsőségesek kezébe kerülését.
Ígéretet tettek arra is, hogy minden katona, akit Aszad uralma alatt besoroztak a hadseregbe, amnesztiában részesül.
Mohamed Gazi al-Dzsalali személyesen találkozott a lázadók vezetőjével.
A Szíriát is felforgató események kulcsa volt a Hezbollah meggyengülése. Videónk a helyszínen mutatja meg, hogy néz ki földközelből a terrorszervezet elleni háború. Miért lettek egymás ellenségei a libanoni polgárok? Miért akarták meglincselni az újságírót? Miért lövik a keresztény negyedeket? Vad fordulatot vett küldetésem, ahogy az izraeli határhoz közeledtem, de több kérdésemre választ kaptam.
A palesztin szervezet már 2011-ben támogatta az Aszad uralma elleni felkelést.
Komoly presztízsveszteséget könyvelhetett el az orosz államfő azzal, hogy az általa támogatott Bassár el-Aszad volt szíriai diktátornak menekülnie kellett a hazájából, miután Damaszkuszt bevették a lázadó erők. Ha ez nem lenne elég, lehetséges, hogy az egész közel-keleti és afrikai politikájukat újra kell gondolnia a Kremlnek, és búcsút mondhat Oroszország két szíriai bázisának is.
A szír diplomaták gyorsak voltak, hiszen Aszad vasárnap menekült el Damaszkuszból.
Az infót Magyar Péter is átvette, miután cáfolták, jelezte, hogy nem volt igaz.
A döntés azon múlik, hogy betartják-e ígéreteiket a kisebbségek védelméről.
Két nappal az Aszad-rezsim bukása után már a menekültek hazaküldéséről beszélnek.