NATO-főtitkár: továbbra is támogatást kell nyújtani Ukrajnának
Jens Stoltenberg az észak-atlanti szövetség védelmi minisztereivel tanácskozott.
Jens Stoltenberg az észak-atlanti szövetség védelmi minisztereivel tanácskozott.
Az orosz hadsereg elfoglalt néhány kelet-ukrajnai falut, ám továbbra sem vonta ellenőrzése alá Bahmut városát. Miközben állítólag már elkezdődött a Moszkva által ígért offenzíva, úgy tűnik, mélyül az ellentét a Wagner-zsoldoshadsereg és az orosz hadvezetés között.
A majdnem egy éve tartó ukrajnai agresszió igazolására használja a Kreml propagandája a második világháború egyik legnagyszerűbb győzelmét, az 1943. február 2-ai sztálingrádi diadalt. Nyolcvan éve a történelem legvéresebb, közel fél évig tartó csatájában valódi nácik ellen harcoltak a hazájukat védő szovjet katonák.
Scott Kelly, a NASA rekorder űrhajósa a Twitteren próbálta meggyőzni Elon Muskot, hogy tegye lehetővé, hogy az ukrán hadsereg használni tudja a Starlinket. Musk viszont úgy gondolja, ez veszélyes lenne.
Az ukrán vezetésnek döntő fordulatot kell kikényszerítenie az idén, meg kell mutatnia a nyugati támogatóknak, hogy képes döntő áttörésre – írja a Timesban a RUSI, a brit fegyveres erők közös elemző intézetének volt vezetője.
Az orosz-ukrán harcok Donyeck régióra és Harkivra koncentrálódnak, a Nyugat további haditámogatásokon vacillál.
Grafikonon mutatjuk, hogy alakult a számuk 2010 óta.
Korábban az ukrán vezérkari főnök arról számolt be, hogy két orosz cirkálórakéta áthaladt Moldova és Románia légterén.
Kijev gyorsított csatlakozást szeretne, de Ukrajnában az oligarchák még mindig fojtófogásban tartják a politikát, illetve az igazságszolgáltatást és az urambátyám-rendszert sem sikerült teljesen visszaszorítani. A Financial Times szerint, ha az ukránoknak alacsonyabbra teszik a lécet a tagsághoz, az visszaüthet a nyugat-balkáni jelentkezők körében. A lap ezért reformokat javasol az EU felvételi rendjéhez.
Az Elon Musk-féle SpaceX arra hivatkozva korlátozza Kijev hozzáférését a Starlink rendszeréhez, hogy hadászati célokra is használják azt, ami nem volt a két fél közötti megállapodás része.
A miniszterelnök videóban számolt be brüsszeli napjáról és közben kijelentette azt is, hogy Magyarország történetének legnagyobb humanitárius segítségét nyújtották Ukrajnának az elmúlt év folyamán.
Egyre fontosabb szerep jut a kelet-ukrajnai frontokon az orosz törvényeket is megsértő módon működő zsoldoshadseregnek, a Wagner-csoportnak. Fegyveresei a világ sok pontján, például Afrikában is jelen vannak, leginkább ott, ahol sok a lerabolható arany- és gyémántbánya.
A migráció és az európai gazdaság védelme biztosan fontos kérdések lesznek az Európai Tanács ülésén, de az Ukrajnának nyújtott fegyveres segítség ügyében egyelőre nagy a titkolózás. Orbán Viktor úgy ment be az ülésre, hogy újságírói kérdésekre nem válaszolt.
Az elnök elszánt küzdelmet ígér, de az elmúlt időszak botrányai is mutatják: sok a tennivaló ezen a téren.
Közös nyilatkozatot adott ki az ukrán és a brit kormány.
A háború kitörése utáni második külföldi útján Londonba látogatott az ukrán elnök.
Ujhelyi István EP-képviselő kérésére kellett kiadnia a listát arról a kormánynak, pontosan milyen egészségügyi eszközöket juttattak Ukrajnába.
A hivatalos adatok szerint eddig több mint hétezer civil halt meg a háborúban.
Ha odautazik, akkor az Európai Parlament rendkívüli ülésén is felszólalhat az ukrán elnök.
Az ukrán hírszerzés állítja, hogy Putyin kiadta a parancsot a seregnek: márciusig el kell foglalniuk teljes Donyeck és Luhanszk megyét.