Sorra jelentik be a világ kormányai az Oroszországgal szembeni szankciókat
Az EU, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Ausztrália, Japán és Kanada is szankciókat jelentett be.
Az EU, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Ausztrália, Japán és Kanada is szankciókat jelentett be.
Átlépte a Rubicont Vlagyimir Putyin orosz elnök: beküldte hadseregét a szakadárok kezén lévő kelet-ukrajnai területre, és egyelőre nem tudni, hol állnak meg a hivatalosan békefenntartóknak nevezett egységek. Putyin közvetve felvetette Ukrajna feldarabolásának a lehetőségét is, aminek alighanem sokan örülnének Lengyelországban, Magyarországon és Romániában is.
Általános mozgósítás még nincs Ukrajnában, de a tartalékosokat behívják – közölte az ukrán elnök.
Nincs értelme a mostani helyzetben tárgyalni - ezzel az indoklással mondta le Anthony Blinken amerikai külügyminiszter a Szergej Lavrovval tervezett találkozóját. Amerikai katonákat küldenek a balti államokba, és egyre több ország vezet be gazdasági szankciókat Oroszországgal szemben. Percről percre követjük az orosz-ukrán krízis eseményeit.
Szankciókat jelentett be Oroszországgal szemben Joe Biden amerikai elnök.
Lehet-e hatással a magyarországi választási kampányra mindaz, ami Kelet-Ukrajnában történik? A HVG két újságírója is az orosz–ukrán határ felé veszi az irányt, előtte viszont összefoglalták a konfliktus eredetét és lehetséges kifutásait a SzavazóFülke podcast rendkívüli adásában.
Az orosz külügyminiszter annak idején a Komszomolszkaja Pravdának nyilatkozva még nem akarta a „nácik” markában hagyni Ukrajnát.
Jóváhagyták az uniós külügyminiszterek azt az uniós szankciós listát, amellyel az EU válaszokat ad Oroszország Ukrajnával szembeni akciójára. Több száz személyt helyeztek feketelistára, de Putyin nincs közöttük.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn este jelentette be, hogy Moszkva elismeri a Donyecki és a Luhanszki Népköztársaságot, majd nem sokkal később orosz fegyveres erők „békefenntartás” céljából bevonultak a területre. Az orosz-ukrán konfliktus hátteréről, értelmezéséről és lehetséges kimeneteléről Tálas Péter biztonságpolitikai szakértőt kérdeztük.
Megnéztük, hogyan vélekednek az orosz médiában megszólaltatott elemzők az orosz–ukrán válságról.
Remélik, hogy Magyarország is megtalálja a lehetőséget a segítségnyújtásra.
Az orosz ellenzéki politikus Afganisztán megtámadásához hasonlította a mostani helyzetet. Azzal vádolja Vlagyimir Putyint és a körét, hogy csak el akarják terelni a figyelmet Oroszország valós problémáiról.
Vlagyimir Putyin elnök szóvivője arról is beszélt, hogy a legkevésbé sem akarják megszakítani a diplomáciai kapcsolatokat Ukrajnával.
A magyar miniszterelnök azt is mondta, támogatja Ukrajna szuverenitását és területi egységét.
Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje szerint Orbán Viktor egy EU-s nyilatkozat mögé bújik.
Azonnali szankciók bevezetését várja Oroszországgal szemben a Nyugattól Volodimir Zelenszkij.
A magyar nemzeti érdekek nem lehetnek mások, mint a transzatlanti közösség egészének érdekei. Megalkuvásmentesen részt kell vennünk a szövetségi rendszerünk Oroszország politikájának alakításában és érvényesítésében, nincs helye különutasságnak. Nem a fogadkozások és az üres szavak számítanak, hanem a tettek. Vélemény.
A közösségi médiában egyre több fotó kering a „megbélyegzett” járművekről.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfő este bejelentette: Moszkva elismeri az önkényesen kikiáltott Donyecki, illetve Luhanszki Népköztársaságot, az orosz fegyveres erőket pedig felhatalmazta, hogy biztosítsák bennük a „békefenntartást”. A Nyugat elítélte a lépést és szankciók bevezetéséről tárgyal, amit Ukrajna is szorgalmaz. Budapesten összeült a nemzetbiztonsági kabinet a krízis miatt. Kövesse velünk az orosz-ukrán krízis fordulatait percről percre!